Nové priestory pre prevenciu kriminality

Február 2009 / Prečítané 2000 krát
   Mestská polícia v Pezinku otvorila 11. februára svoje nové priestory určené na prevenciu kriminality, ktoré budú slúžiť aj ako školiace a poradenské centrum.
   Pezinčania budú môcť využívať poradenskú činnosť z rôznych oblastí prevencie kriminality. V súčasnosti je už k dispozícii program zameraný pre stredoškolskú a vysokoškolskú mládež. Mestská polícia získala pre účely centra v minulom roku finančné prostriedky vo výške 6 638,78 € (200 tis. Sk).
   Na slávnostnom otvorení priestorov sa zúčastnili členovia sekreteriátu Rady vlády SR pre prevenciu kriminality Ing. Jozef Halcin, Ing. Daniela Stábová a Mária Hanáková. Počas svojej návštevy vysoko vyzdvihli prácu našej mestskej polície a osobitne prevencie kriminality. Súčasne vyjadrili poďakovanie primátorovi za jeho prínos na vytvorení podmienok bezpečnosti v meste, ktorá spĺňa európske normy tzv. bezpečných miest EÚ. Vyjadrili taktiež názor, že projekt pezinskej MsP „Poznaním k hodnotnému životu“ bude tento rok nominovaný na najlepší na Slovensku.


 
inšp. Miroslav Schlesinger
koordinátor prevencie kriminality
 

Ohodnoťte článok: