Pezinské vínne pivnice 2009

Január 2009 / Prečítané 1574 krát
Začína sa písať história nového vinárskeho podujatia

   Mesto Pezinok leží v srdci starobylej Malokarpatskej vinohradníckej oblasti, z ktorej vína už od stredoveku patrili k tým najlepším v širokom okolí. Svoje výsadné postavenie si tieto vína udržiavajú dodnes, dôkazom čoho je množstvo ocenení a medailí, ktoré zbierajú v ťažkej konkurencii vín nielen zo Slovenska, ale aj z celej Európy. Sú jedinečné pre svoj typický charakter a originálne podmienky, kde sa rodia. Práve kombinácia osobitného zloženia pôdy, výnimočnosti polohy, ojedinelej mikroklímy a rukopisu vinára je tým, prečo sú vína z Pezinka a jeho okolia originálne a nenapodobiteľné.
   V sobotu 14. februára v čase od 12.00 do 21.00 hod. bude mať široká verejnosť unikátnu príležitosť degustovať a spoznať vína od najlepších pezinských vinárov, členov Združenia pezinských vinohradníkov a vinárov a pozvaných hostí, ktorí v tento deň otvoria dvadsaťdva svojich pivníc a prevádzok. Mladé vína budú vyčírené, vyzreté a v dobrej kondícii, staršie ročníky na vrchole svojich síl.
   Kúpou vstupenky na podujatie získate v štýlovej taške vložený originálny degustačný pohárik, vínny pas s mapou jednotlivých zastávok v meste, dva bonusové lístky na kúpu ľubovoľného vína a možnosť ochutnať všetky ponúkané vzorky vín. Počas podujatia môžete aj výhodne nakúpiť vína priamo od výrobcu.
   Všetkých vinárov nájdete v centre mesta a jeho blízkom okolí. Návštevníkom tak odpadá problém dopravy a zdĺhavého presúvania medzi jednotlivými stanovišťami. Môžete tak spojiť vínnu turistiku s príjemnou prehliadkou vinohradníckeho mesta a ochutnávkou miestnych gastronomických špecialít.
   Cena vstupenky je 20 € (602,52 Sk), rezervácia možná od 12. 12. 2008 e-mailom na: predaj@pvp.sk, resp. na tel. číslach 033/641 2057, 0911 400 495. Bližšie informácie nájdete na: www.pvp.sk. Dovidenia vo februári, priatelia!

 
 
Martin Hrubala
Občianske združenie
MUSEUM VINORUM
 
 
 
 

Ohodnoťte článok: