Obdivuhodný jubilant

Január 2009 / Prečítané 1523 krát
Ing. M. Valachovič (vpravo) s francúzskym vyznamenaním   Keď som pred niekoľkýmií týždňami dostal pozvanie na priateľské narodeninové stretnutie, chvíľu mi trvalo, než som si uvedomil, že ide o nevšednú a výnimočnú udalosť. Pozval ma človek, ktorého si nesmierne vážim a pozval ma pri príležitosti, ktorá je priam neuveriteĺná. Predovšetkým kvôli vitalite a životnej sile jubilanta. Tá akosi prekrýva úctyhodný vek barda. Je to však tak.
   Ing. Michal Valachovič, známy pezinský vinohradník a vinár, aktívny člen Združenia pezinských vinohradníkov a vinárov, nositeľ francúzskeho ocenenia – titulu Grand Couseiller Vin de Bordeaux i ocenenia za celoživotný prínos pre vinárstvo a vinohradníctvo v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti, sa dožil osemdesiatich rokov.
   Nech mi preto ešte raz dovolí, aby som mu, tentoraz aj v mene Komisie pre vinohradníctvo a vinárstvo pri Mestskom zastupiteľstve v Pezinku, zaželal pevné zdravie a pohodu. A čosi aj nám ostatným: nech ešte dlho trvá možnosť stretávať sa a počúvať zážitky, skúsenosti i rady Miška Valachoviča.
 
doc. PaeDr. René Bílik, CSc.
predseda Komisie pre vinohradníctvo
a vinárstvo pri MsZ v Pezinku
 

Ohodnoťte článok: