Prezentácia na Slovakiatoure

Január 2009 / Prečítané 1457 krát
Pezinský stánok na tohtoročnom Slovakiatoure    Foto (mo)   Ani na jubilejnom 15. ročníku Medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave nechýbala samostatná prezentácia mesta Pezinok a jeho štyroch partnerských miest (Mladá Boleslav, Neusiedl am See, Mosonmagyaróvár, Izola). V dňoch 22. – 25. januára sme vo výstavných priestoroch Incheby spolu s 889 vystavovateľmi z 35 krajín sveta predstavili bohatú ponuku cestovného ruchu.
   Veríme, že návštevníkov veľtrhu oslovil aj sprievodný program – Duo Life (Marián Mráz a Martin Hodál) či harmonikár Ján Veselý. Pozvánkou na Keramické trhy boli ukážky točenia na keramickom kruhu keramikárom Michalom Renčkom z SOU Komenského a úspech mala aj pravá pezinská fyzulnačka, ktorú ponúkal Paľo Boriš, hlavný organizátor Fyzulnačky, medzinárodnej súťaže vo varení fazuľovej polievky.
   Ani jeden deň v našom stánku nechýbali chutné regionálne gastronomické špeciality, pripravené študentmi SOU Komenského a samozrejme úspech mala i prezentácia pezinských (Milan Skovajsa, Peter Borik a Pavol Boriš) a slovinských vinárov (Mirko Blaževič).
   Za pomoc ďakujeme Klubu mestských sprievodcov, študentom Obchodnej akadémie, Zlatkovi Blaževičovi – veľvyslancovi slovinskej Izoly, ktorí počas štyroch dní zabezpečovali servis a taktiež študentom SOU Komenského za perfektnú starostlivosť o hostí našej expozície.
 
 (zs)
 

Ohodnoťte článok: