Orientačný beh a cyklistika

December 2008 / Prečítané 1581 krát
   Pretekári Klubu orientačného behu Sokol Pezinok sa v ostatných mesiacoch zúčastnili viacerých pretekov v orientačnom behu a cyklistike.
   Koncom októbra sa uskutočnili Majstrovstvá Európy v orientačnej cyklistike v Litve, ktorých sa zúčastnil Michal Fraňo. Na strednej trati skončil na 44. a v šprinte na 42. mieste. Veľmi peknú 12. priečku si vybojovala slovenská štafeta v zložení Fraňo – Trnovec – Paprčka.
   Cez prvý októbrový víkend sa konali preteky dvojíc v orientačnej cyklistike MA-KA-DO (Malé karpatské družstvo). Centrum pretekov bolo v Rači, no jazdilo sa v terénoch pri Bratislave, Svätom Juri, Borinke, Stupave, a Záhorskej Bystrici. Pretekári mali sťažené podmienky: bolo chladno, trať bola rozmočená po nočnom daždi. Radosť nám urobili Ján Zedníček a Hanka Krejčí, ktorí v kategórii muž+žena na 180 minútovej trati obsadili 2. miesto. Na rovnakej trati, ale v kategórii muž+muž, hneď za víťazmi skončili Michal Pavelek a Daniel
Holler
. Na 300minútovke dominovali Matej Pilka a Marcel Klabník, tretie miesto získali Michal Tomašovič a Jakub Jánoška.
   Po pretekoch boli vyhlásené celkové výsledky Slovenského pohára v orientačnej cyklistike za rok 2008. Umiestnenie našich: hlavná kategória – M19: 1. M. Fraňo, 3. M. Pilka, 7. M. Tomašovič, 14. M. Pavelek, 18. Ivan Butaš, 25. J. Zedníček, M40: 9. Milan Beleš, M 50: 3. Peter Fraňo, W40: 2. Marie Fraňová, 3. Soňa Kavecká.
   V Jozefkovom údolí vo Svätom Juri sa uskutočnili 12. októbra Majstrovstvá oblasti Západ v orientačnom behu. Z Pezinčanov zvíťazili: Tibor Fedor (M10R), Juraj Bodo (M10R), Jozef Fedor (M45), Katarína Fedorová (W21). Druhú priečku si vybojovali Marián Spišiak (M21), Valéria Dikejová (W35) a S. Kavecká (W50), tretiu – Ivan Oravec (M50) a Darina Poláčková (W50).
   V dňoch 18.-19. októbra sa konali Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v orientačnom behu jednotlivcov a štafiet v Plešivci. V kategórii jednotlivcov sa majstrami Slovenska stali Barbora Pijáková (W14), Lenka Jablonovská (W18) a Eva Pijáková (W50), druhý skončil Samuel Kebis (M14) a tretí Vladimír Piják (M55). V kategórii štafiet sa našim nedarilo. V kategórii W18 chybovala Barbora Pijáková, stratu sa dievčatám nepodarilo dohnať a boli diskvalifikované. U mužov (M45) mali šancu na medailu Pavol Kebis-Vladimír Piják-Milan Beleš, ale P. Kebisa na prvom úseku kontrolné stanovište nestihlo zaregistrovať... Nasledovala diskvalifikácia. Do cieľa dorazili štafety M21 (M. Tomašovič, Lukáš Poláček, Martin Spišiak), OPEN (Jana Mižúrová, Eva Pijáková, Jakub Dikej) a M14 (Šimon Mižúr, Martin Jonáš, Samuel Kebis), ale medaily z toho neboli.
   Prvú novembrovú nedeľu sa konalo štvorstretnutie v orientačnom behu Bratislavskej župy (SK), Burgenlandu (A), Vas a Sopron-Gyor (H) na Piesku. Víťazi kategórií: M14 – S. Kebis, M19B – M. Tomašovič, W18-B B. Pijáková, W55-Soňa Kavecká. 2. miesto: M19A – František Libant, M19B – Pavol Poláček ml., M45 – J. Piják, M55 – V. Piják, W18 – Katarína Hrašnová, 3. miesto: M12 – Juraj Bodo, m18 – Jakub Dikej, m45 – P. Kebis.
 
M. Tomašovič