Mikulášske podujatia na Cajle

December 2008 / Prečítané 1433 krát
   Začiatkom decembra bolo v Klube dôchodcov na Cajlanskej ulici oveľa rušnejšie ako inokedy. Uskutočnili sa tu dve celouličné mikulášske podujatia.
   V sobotu 5. decembra pozval do klubu cajlanský „richtár“ Zdeno Čech deti z celej ulice. Mikuláš ich obdaroval sladkosťami a ovocím. Pripravili im aj občerstvenie so zákuskami, rodičia si pochutili na varenom vínku. Poďakovanie za peknú akciu patrí najmä richtárovi Z. Čechovi, ktorý financoval darčeky i pohostenie. Mikuláš so svojím sprievodom potom chodil aj po rodinách.
   Pondelok 7. decembra pri príležitosti prvého výročia založenia klubu priestory nášho stánku zaplnili dôchodcovia. Privítali medzi sebou bývalého televízneho tvorcu, spisovateľa, novinára Dr. Jozefa Vranku, primátora mesta Olivera Solgu, poslanca mestského zastupiteľstva Františka Varechu a predsedu Spolku Cajlanov Milana Pavelku. J. Vranka porozprával o svojej knihe Z doliny prerástol hory (o Jozefovi Murgašovi), ktorá má už tretie vydanie. Vďaka štedrým sponzorom mohli túto zaujímavú knihu dostať všetci zúčastnení ako mikulášsky darček.
   Na organizácii podujatia sa podieľala vedúca klubu Viktória Jáchymová.
 

Eva Slezáková
predsedníčka Samosprávy
klubu dôchodcov na Cajle
 
 

Ohodnoťte článok: