Úžasné polievky na Fyzulnačke

Október 2008 / Prečítané 2201 krát
   Na rozdiel od športových súťaží, kde zväčša každý bojuje „ako o život“ o víťazstvo alebo aspoň o dobré umiestnenie, pri súťažiach typu Fyzulnačka ide najmä o zábavu. O to viac poteší účastníkov, keď si získavajú sympatie publika, či odbornej poroty, o oficiálnej cene ani nehovoriac.
   Komu sa darilo na 6. ročníku medzinárodnej súťaže vo varení fazuľovej polievky známej pod názvom Fyzulnačka, ktorá sa uskutočnila v rámci tohtoročného Vinobrania 27. septembra? Hlavnú cenu odbornej poroty si odniesol , už po druhý raz po sebe, tím Kráľovná, matka a syn zo Slovenského Grobu za „echtovnú“ polievku pripravenú podľa starých receptúr. Druhé miesto si vybojovali lekárski „kuchári“ z Národného ústavu srdcovo-cievnych chorôb z Bratislavy a tretí skončili Došelci. U laickej verejnosti zabodoval pezinský tím FeMaJa. Cenu za najzábavnejší tím získal taktiež domáci Spolok priateľov pečeného prasiatka.
   Tradičnou súčasťou Fyzulnačky bola už tretí rok tzv. Heveriáda – súťaž v ťahaní vína heverom. Titul najrýchlejších „ťahačov“ obhájili Ján Hrbek a Jozefína Petrášová. Organizátori ďakujú firmám Lexmark, Partner services a Mestu Pezinok, ktorí podporili tento projekt. 

Víťazný tím Kráľovná, matka a syn. 

Foto (mo)


(EL)
 

Ohodnoťte článok: