Počasie nám opäť prialo

Október 2008 / Prečítané 1695 krát
   Vinobranie v Pezinku sa stalo najväčším spoločenským podujatím pod Malými Karpatmi. Vôbec už nezáleží, či sa tu organizuje Vinobranie tzv. Malokarpatské (striedanie s Modrou) alebo Pezinské (v rokoch, keď sú oberačkové slávnosti v Modre). Ľudia sa naučili k nám chodiť, a zrejme vedia prečo. Dokonca sa zdá, že počet návštevníkov každý rok rastie. Tento rok ich prišlo toľko, že už bol problém nájsť parkovacie miesto, čo mnohí vodiči riešili po svojom, odstavili vozidlá na sídlištných trávnikoch.
   Skúsenosti z tohto ročníka by mali, vskutku, viesť organizátorov k zamysleniu, ako riešiť niektoré nové problémy, ktoré prináša vyššia návštevnosť.
   V tomto roku viac návštevníkov pezinských ulíc vytiahlo aj nádherné slnečné počasie, ktoré týždeň predtým chýbalo na slávnostiach v Modre a Rači. Nezdal sa nám však, ako šťastné riešenie, tiež rovnaký termín oberačkových slávností v oboch blízkych vinárskych sídlach.
   Vinobranie v Pezinku malo cveng, mohol sa o tom presvedčiť aj prezident SR Ivan Gašparovič (zúčastnil sa nedeľnajšieho požehnania úrody i alegorického sprievodu) i viacerí primátori slovenských baníckych miest, ktorí prišli na celoslovenskú slávnosť v našom meste.
   Pánbožko teda Pezinčanom na Vinobraní aj tentoraz prial, dokonca i pooblievané ulice od burčiaku a prepálených tukov, ako na objednávku v nasledujúcich dňoch vyumýval výdatný dážď.
 
 (mo)
 

Ohodnoťte článok: