Slávnostné odovzdanie zmodernizovanej železnice

Október 2008 / Prečítané 1951 krát
Príhovor ministra dopravy, pôšt a telekomunikácií SR Ľubomíra Vážneho. Foto (mo)   Vo štvrtok 16. októbra sa na Železničnej stanici v Pezinku za účasti ministra dopravy, pôšt a telekomunikácií SR Ľubomíra Vážneho, generálneho riaditeľa Železníc Slovenskej republiky Štefana Hlinku a zástupcov dodavateľských firiem uskutočnilo slávnostné ukončenie projektu Modernizácia železničnej trate Šenkvice – Cífer a staníc v úseku Rača – Trnava.

Príhovor ministra dopravy, pôšt a telekomunikácií SR Ľubomíra Vážneho.    Foto (mo)    Cieľom projektu je modernizácia trate na prevádzkovú rýchlosť 160 km/h, zvýšenie priestorovej priechodnosti, únosnosti železničného spodku, bezpečnosti prevádzky modernizáciou zabezpečovacieho zariadenia, bezpečnosti cestujúcich so zníženou mobilitou, kultúry a rýchlosti cestovania. Predmetná stavba je súčasťou európskeho dopravného koridoru č. Va z Bratislavy do Žiliny, Košíc a Čiernej nad Tisou. Celkové náklady stavby 166 930 574 eur boli financované z fondu ISPA (35 %), zo štátneho rozpočtu (35%) a z vlastných zdrojov (30%).
V úseku Železničnej stanice Pezinok boli vykonané tieto práce: modernizácia železničného spodku a zvršku, modernizácia elektronického zabezpečovacieho a oznamovacieho zariadenia, modernizácia osvetlenia koľajiska a trakčného vedenia, modernizácia staničnej budovy, vybudovanie nástupíšť pre cestujúcich s umožnením prístupu pre imobilných občanov, vybudovanie bariérových oplotení zabraňujúcich vstupu na koľajisko a vybudovanie podjazdu na Tehelnej ulici. 


(žsr, mo)
 

Ohodnoťte článok: