Deň Gladiátora

Október 2008 / Prečítané 1665 krát
   Pezinskí džudisti hostili 20. a 21. októbra už po druhý raz zápasníkov na dvojdňovom Galavečere bojových športov. Organizátorom podujatia bol Styx MMA Association Slovakia a 1. Judo Club Pezinok. Diváci mali možnosť vidieť až päťdesiatdva veľmi napínavých súbojov zápasníkov zo Slovenska, Česka, Rakúska a dokonca aj z Brazílie.
   Na programe boli viaceré bojové športy ako Grappling, Ruské Combat Sambo, MMA (ultimátne zápasy) a zápasy podľa pravidiel K-1, medzi nimi aj tvrdý duel žien. Uskutočnil sa aj odvetný tímový duel v Grapplingu medzi 1. Judo Clubom Pezinok a výberom Slovenska. Víťazmi sa stali zápasníci 1. JCP v pomere 2:1 čím prevzali šampiónsku štafetu Dňa Gladiátora v Grapplingu. V silnej konkurencii sa stal najúspešnejším slovenským grapplerom a zároveň historicky prvým majstrom Slovenska (vo váhovej kategórii 77-kg) Jozef Tománek z 1. Judo Clubu Pezinok, ktorý počas celého roka nepocítil ani jednu porážku.
   Deň Gladiátora bude mať svoje pokračovanie už 13. decembra 2008, opäť v pezinskej Judo hale. Diváci budú mať možnosť vidieť Medzinárodné tímové majstrovstvá Slovenska v Grapplingu, pyramídy podľa pravidiel K-1 vo váhach „-71 kg a +92 kg (Open)“, Ruské Sambo a Combat Sambo a samozrejme aj MMA. Bude to jedinečná a historicky prvá akcia svojho druhu na Slovensku.
 
Patrik Schlesinger,
  Prezident SMAS , Brench Chief IBK, for Slovak republic
 

Ohodnoťte článok: