TV PEZINOK oslavuje desiate narodeniny

Október 2008 / Prečítané 3527 krát
   Dňa 16. októbra uplynulo 10 rokov od prvého obrazového vysielania TV PEZINOK. Po začiatočnom vysielaní v rámci káblových rozvodov pezinská televízia rozšírila svoje pokrytie prostredníctvom terestriálneho vysielača (55. kanál) na súčasných 35 tisíc divákov v Pezinku a okolí.
   Slogan Uvidíte, že sa uvidíte asi najlepšie charakterizuje uplynulých desať rokov vysielania TV PEZINOK. Televízia sa zameriava na život obyvateľov Pezinka a snaží sa priniesť na obrazovky aktuálne informácie o dianí v meste a okolí. Podľa riaditeľa TV PEZINOK Petra Bittnera svoj priestor v dramaturgii okrem dominantného spravodajstva nachádzajú aj relácie podporujúce mladú filmovú tvorbu (v spolupráci s FTF VŠVU), medzinárodnú a celoslovenskú kooperáciu, či divákmi vyžadované relácie z oblastí ako sú varenie, zdravie, motorizmus. K najsledovanejším programom patria nezostrihané záznamy zo zasadnutí mestského zastupiteľstva. Televízia svojim divákom, ako jedna z mála, ponúka pravidelné profily zaujímavých osobností z regiónu. Zaujímavosťou je formát Okénko pezinčiny ze strýcem Lajem, ktorý v obrazovej skratke slúži ako výkladový slovník výrazov typických pre región.
   TV PEZINOK je členom spolku lokálnych televíznych staníc Slovenska LOToS, ktorý má v súčasnosti 54 členov. Participuje na rôznych celoslovenských projektoch, neustále prináša podnety na skvalitnenie spolupráce medzi lokálnymi televíziami, spolupracuje aj s „veľkými“ televíziami. O kvalite práce svedčia aj ocenenia na slovenských, česko-slovenských a medzinárodných festivaloch televíznej tvorby.
  
„Chcel by som sa v mene TV PEZINOK poďakovať všetkým, ktorí nám akýmkoľvek spôsobom pomohli, že dnes môžeme oslavovať desiate narodeniny. Slogan Uvidíte, že sa uvidíte, charakterizuje našu snahu o vytvorenie domácej televízie, v ktorej diváci nájdu všetko podstatné o dianí v meste. Verím, že aj naďalej nám budú verní a zostaneme pre nich médiom, ktoré sa oplatí sledovať,“ povedal na záver Peter Bittner.
   Všetko o TV PEZINOK nájdete na www.tvpezinok.skSúčasní pracovníci TV Pezinok: zľava vpredu – Alexandra Janogová, Petra Tichá, Zuzana Sandtnerová, horný rad – Rudolf Kujovič, Robert Vagač, Jakub Šteinecker a Peter Bittner. Foto (mo)
(rr)

Ohodnoťte článok: