Ad: Nemôžeme umiestniť deti do MŠ (Pezinčan č. 9/2008)

Október 2008 / Prečítané 1870 krát
   Rada by som reagovala na článok z minulého čísla pod názvom Nemôžeme umiestniť deti do MŠ.
   Podľa môjho názoru je tento problém problémom mnohých slovenských miest a obcí a treba ho vidieť v širšom kontexte. Dať tento problém za vinu mestu Pezinok je veľmi jednoduché, ale som presvedčená (ako mnohé iné maminy), že Mesto robí v tomto smere skutočné maximum.
Zbožňujem prechádzky po Pezinku s dcérkou. Donekonečna vie s deťmi behať okolo Mariánskeho stĺpa, naháňať holuby na pešej zóne, blázniť sa v našom nádhernom parku medzi stromami, pri jazierku, či na peknučkom detskom ihrisku (čo sme my, mamičky, ocenili najmä v lete počas horúčav). Bola „hotová“ zo studne, ktorú objavila po sprístupnení novučičkej Krušičovej kúrie...
   Nie všetky mestá sa môžu pýšiť takým super ihriskom ako majú pezinské deti na sídlisku Juh a na staré dobré ihrisko Za hradbami chodia maminky z celého okolia.
   Aj kočíkovanie je čoraz príjemnejšie, nových chodníkov pribúda. Hoci ľutujem mamičky čo kočíkujú na Bratislavskej ulici od Juhu po Hrnčiarsku. Tento úsek je naozaj otrasný.
   V článku bolo spomenuté aj materské centrum, ale pokiaľ viem, maminy z iných miest by za to naše dali čokoľvek. Podľa mňa krajšie priestory a mesto sme si ani nemohli pre naše deti priať. Samozrejme, veľkosť priestorov nikdy nebude dostačujúca, pokiaľ bude MC MamaTataJa také super, aké je.
   Ďakujem Mestu, že sa snaží pre naše deti zachovať kultúrne pamiatky v ich pôvodnej historickej kráse, ďakujem za Mikuláša, ktorý za nimi každý december príde „z ďaleka“, ďakujem Pezinskému kultúrnemu centru za nedeľné divadielka a rovnako všetkým, ktorí sa pričiňujú o kultúru v našom meste, lebo aj tá vychováva naše deti! Ďakujem za vianočný stromček či postavený máj, za Vinobranie – za všetko čo robí naše deti počas roka veselými.
   Žila som dlhšiu dobu vo viacerých štátoch v zahraničí, vždy som sa nakoniec vrátila do Pezinka. Po poslednom pobyte „vonku“ som prišla späť s pevným presvedčením, že si chcem založiť rodinu a vychovávať moje deti tu!
Vďaka ti Pezinok – mesto priateľské k deťom!

Jedna zo spokojných mamín Pezinka (krátené)P. S.: Namiesto času venovaného kritike a ponosovaniu by bolo dobré viac času venovať našim deťom a výchovou ich viesť k športu a koníčkom, aby sa nenudili. Potom tu bude menej vandalizmu a to pekné čo mesto pre naše deti vytvorí, ostane dlho pekným a užitočným!
 

Ohodnoťte článok: