Zahraničné návštevy

Október 2008 / Prečítané 1936 krát
   Počas Vinobrania navštívila naše mesto aj delegácia chorvátskeho mesta Ilok a predstavitelia vukovarsko–srijemskej župy. Ilok, kde žije početná slovenská národnostná menšina, je typickou vinohradníckou oblasťou. Predstavitelia tohto chorvátskeho mesta prejavili záujem o aktívnu spoluprácu medzi školami, podnikateĺmi a vinármi, smerujúcu k uzatvoreniu partnerskej zmluvy.

   Dňa 14. septembra navštívila Pezinok delegácia z Ruskej federácie, vedená generálmajorom Alexandrom Valentinovičom Kirilinom. Hostí v Historickej sále Starej radnice prijal primátor mesta Oliver Solga. Potom položili vence a uctili si pamiatku vojakov Červenej armády, ktorí zahynuli pri oslobodzovaní mesta. Aktu sa zúčastnili i zástupcovia Ministerstva vnútra SR a Mesta Pezinok. Podľa slov hostí Pezinok si vybrali preto, že sa tu dlhodobo starajú o pamätníky druhej svetovej vojny a každoročne organizujú spomienku na vojakov, ktorí položili životy za našu slobodu.

   Dekanov a prodekanov pedagogických fakúlt z Českej a Slovenskej republiky prijal primátor mesta 6. septembra v Obradnej sieni MsÚ v Pezinku. Hovorilo sa nielen o histórii a súčasnosti Pezinka, ale aj o problémoch školstva, porovnávaní úrovne v jednotlivých krajinách a možnostiach budúcej spolupráce. 
 
(ra)
 

Ohodnoťte článok: