Certifikácia zariadení v rámci projektu Vitajte cyklisti!

September 2008 / Prečítané 2478 krát
   Nadácia Ekopolis, ktorá sa v minulosti podieľala na financovaní cyklochodníka z Pezinka do Senca, v súčasnosti rozbieha projekt certifikácie zariadení priateľských pre cyklistov pod označením „Vitajte, cyklisti!“. Je určený pre ubytovacie zariadenia (hotely, penzióny, kempingy, hostely, priváty, reštaurácie, pizérie a pod.) a pre turistické ciele (hrady, zámky, kaštiele, múzeá, galérie, informačné centrá, kúpaliská a pod.). Zariadenie získa certifikát za prispôsobenie sa cyklistom a cykloturistom (napr. bezpečný odkladací priestor, základné náradie, informácie pre cykloturistov a ďalšie), za čo získa právo používať logo a označenie Vitajte, cyklisti!, je označené vývesným štítom a je zaradené do internetovej databázy, ktorá je využívaná pri marketingu na Slovensku a v zahraničí.
   Certifikácia Vitajte, cyklisti! je paralelným projektom so schémou Cyklisté vítani, ktorú v Čechách realizuje Nadace partnerství a v rámci ktorej je v Českej republike certifikovaných viac ako 750 zariadení a cieľov.
   Certifikácia Vitajte, cyklisti! predstavuje pre nadáciu Ekopolis významný nástroj na dosiahnutie jedného z jej cieľov, rozšírenie cykloturistiky na Slovensku. Viac informácií získate na www.vitajtecyklisti.sk.

Dušan Matejkovič z Penziónu pod kláštorom preberá certifikát projektu Vitajte, cyklisti! 


   V Pezinku certifikát Vitajte, cyklisti! získali zatiaľ dve zariadenia:

   Penzión pod kláštorom, Holubyho ul. – má k dispozícii 36 lôžok + prístelky (dvojposteľové izby, 2 apartmány). Tel. 033/321 1444; 09048/926629 Penzión 77, Bernolákova 77 – má k dispozícii 18 lôžok + prístelky (izby, apartmán). Tel. 033/6400189, fax: 033/6413463. Informačná tabuľa pre cyklistov v Penzióne 77 na Bernolákovej ulici. Foto (mo)

(am)
 

Ohodnoťte článok: