Skautské prázdniny

September 2008 / Prečítané 1938 krát
   Prázdniny ubehli ako voda a je tu nový školský rok. A s ním sa začal aj ten náš... skautský. Mali sme dva mesiace na to, aby sme si oddýchli a zregenerovali svoje sily. Ako teda vyzerali naše prázdniny?
   Boli nabité tvrdou prácou, ale aj zábavou, tak ako má byť. Najprv sme zorganizovali Skautský letný tábor, ktorý sa konal 10.-21. 7. neďaleko obce Mojtín. Štyridsať detí z Pezinka, Bratislavy a iných slovenských miest zažili desať dní na palube vlastnej pirátskej lode, naučili sa ako správne slúžiť pod pirátskou vlajkou a prežiť vojnu na mori. Na konci samozrejme nechýbal poriadny pirátsky poklad.
   Tábor s podobnou témou, len trocha kratší (trval tri dni) sa nám podarilo zorganizovať aj pre desať detí zo Sv. Jura.
   Tiež sme sa zúčastnili Dobrovoľnej rangerskej služby v Slovenskom raji. Tu sme pomáhali Správe národného parku Slovenský raj monitorovať návštevnosť jednotlivých roklín a stav jednotlivých technických zariadení (reťaze, rebríky, lávky). Medzi naše povinnosti patrilo aj informovať turistov o priechodnosti turistických chodníkov, usmerniť ich v teréne a upozorňovať na prípadné priestupky.
   V dňoch 10.-16. 8. sme boli účastníkmi medzinárodného projektu AQUA 2008, ktorý bol zameraný na vodné športy: rafting, kanoing a iné...Tohto podujatia sa zúčastnilo 450 skautov z viacerých krajín sveta.
   Ako vidíte, boli sme na mnohých prekrásnych miestach Slovenska, a všade sme sa snažili prezentovať dobré meno mesta Pezinok. Avšak teraz, keď sa otvorili školské brány, otvárajú sa dvere aj našej klubovne. Sídlime na Cajlanskej 88 v Pezinku a vo Svätom Juri na obecnej fare. Budeme veľmi radi, ak budeme môcť v našich radoch privítať nové tváre. Tak do skorého videnia.
 
Radoslav Šafár

Ohodnoťte článok: