PROGRAM VINOBRANIA 2008 V PEZINKU

September 2008 / Prečítané 5045 krát
PROGRAM VINOBRANIA 2008 V PEZINKU

Dôležité telefónne stanice
Mestská polícia 159, 6901 182
Obvodné odd. PZ 641 23 33
Poliklinika Pezinok - pohotovosť 155
Informácie:
Informačné centrum, PKC
tel,: 640 25 50
www.pezinok.sk
e-mail: nformacne.centrum@msupezinok.sk

VÝSTAVY:

Po stopách Eugena SUCHOŇA – výstava venovaná 100. výročiu narodenia hudobného skladateľa, pezinského rodáka,
Galéria PROKOP Z KAMEŇA – Malokarpatské múzeum, Stará radnica
KAMIL GRANEC – Na skle maľované a iné..., Pezinské kultúrne centrum
POULIČNÉ MÚZEUM – zo zbierok Malokarpatského múzea, vo výkladoch predajní na ul. M. R. Štefánika
VO VÍNE JE PRAVDA – výstav obrazov Jozefa Lackoviča, Galéria insitného umenia, Schaubmarov mlyn
VINOHRADY, VÍNO, ĽUDIA – výstava fotografií. Malokarpatské múzeum

 
Piatok - 26. septembra
Sprievodné podujatia

Arion9.30 Odborný seminár „ Aktuálne otázky rozvoja cestovného ruchu v BSK s dôrazom na Pezinok a Malokarpatský región – Mestský úrad
11.00 Otvorenie slovenského konzulátu OEVE – Európskeho vinárskeho rytierskeho stavu – Stará radnica
14.00 V. ročník súťaže v hasičskom športe „ Putovný pohár mesta Pezinok“ Hasičský štadión.
16.00 Odhalenie fontány a súsošia „Prešiarov“ pred Zámkom. Koncert dychovej hudby GRINAVANKA
18.00
Otvorenie MESTSKEJ VIECHY, Mestská vinotéka, Radničné námestie.
SenzusHlavná tribúna na námestí
18.00 Fanfárový koncert JUNIOR BRASS QUINTET
19.00 PEZINČANIA PEZINČANOM – Diana Deáková, ZUŠ, FD Radosť, FS Obstrléze, FS
          Breza, PRO Taxxis a iní...
21.30 SENZUS
23.00 KAKTUSBAND
00.00 DISCOSHOW  (hip – hop a trance-progresive music)
Tribúna pred Zámkom
17.00 PRVÝ DÚŠOK – Slávnostné otvorenie Vinobrania 2008, „Ako sa mestečko Bozen
          kráľovským stalo“ – divadelné predstavenie CENTRA VOĽNÉHO ČASU.
          Skupina historického šermu BANDERIUM.
Bukasový masív18.30 – 0.30 COUNTRY VEČER - ARION a ich priatelia
18.30 KORIDA
19.30 DRUHÝ DYCH
20.30 PENGAGI
21.30 GRUNT
22.30 ARION
23.30 BUKASOVÝ MASÍV



Sobota - 27. septembra
Sprievodné podujatia
09.00 – 16.00 FYZULNAČKA – VI. ročník medzinárodnej súťaže vo varení fazuľovej polievky
10.00 PRVÉ CELOSLOVENSKÉ STRETNUTIE PRIMÁTOROV A STAROSTOV BANSKÝCH MIEST, Obradná sieň a Radničné námestie
Ivana Poláčková14.00 – 17.00 REMESELNÉ MESTEČKO PRE DETI – Centrum voľného času, Zámocký park
14.00 FUTBALOVÝ ZÁPAS Old Boys Pezinok – Výber bývalých reprezentantov Slovenska a Československa, Futbalový štadión PŠC, Komenského ulica
 
 Hlavná tribúna na námestí
10.00 Dychová hudba SITNIANKA
11.00 Spevokol ŠTIAVNIČAN
12,30 Banícky sprievod ulicami mesta
13.00 ADAM BRIESTENSKÝ a ALEX ZELEZNÍKOVÁ (Superstar)
14.00 IVANA POLÁČKOVÁ (Môj najmilší hit)
15.30 Hudobná skupina NOCADEŇ
17.00 JANA KOCIÁNOVÁ
18.00 Rocková skupina W.I.X. (Mladá Boleslav)
19.00 ACHE ORULA – latino show
Ekonóm20.15 Huslové trio G:STRINX
21.00 OHŇOSTROJ
21.45 PETER NAGY s kapelou
23.00 STARÁ ŠKOLA
Tribúna pred Zámkom
10.00 PEZINSKÍ SAMURAJI
10.30 Detský tanečný maratón s DISKOJARKOU
12.00 SALAMANDER BAND a Roman Vámoš
13.00 Hudobná skupina TUČNOLIST
15.00 Detský folklórny súbor KOBYLKA
16.30 ŠENKVICKÁ MUZIKA
Peter Nagy18.00 Folklórny súbor POLENO
19.30 Folklórny súbor EKONÓM
21.00 Hudobná skupina ARZÉN
22.15 Hudobná skupina SMOLA A HRUŠKY
23.30 TUKO a Z JUHU NA STARÝ
00.30 – 02.00 DISCOSHOW  (hip – hop a trance-progresive music)
 


Nedeľa - 28. septembra

Sprievodné podujatia
10.00 WORLD HARMONY RUN – etapové mesto Svetového behu harmónie
Noclaháreň11.00 ALEGORICKÝ SPRIEVOD
26. – 28. OCHUTNÁVKA VÍN
Malokarpatského regiónu, Mestská vinotéka
TRAVEL STAGE – hudobný program pred Travel Café, Holubyho ulica
VIII. Ročník Malokarpatského zrazu caravanistov, Areál zdravia IRI, Rozálka
 

Hlavná tribúna na námestí
13.00 STADTKAPELLE – Neusiedl am See
14.30 Folklórny súbor GAZDÁS – Mosonmagyaróvár
15.15 LAURA WENGOVÁ
Ache Orula16.15 WALDAGANG
17.30 KOCHANSKI – Revival Lojzo
19.00 FUNNY FELLOWS a ZUZANA HAASOVÁ
 
Tribúna pred Zámkom
10.00 POŽEHNANIE ÚRODY
13.00 – 21.00 POPOLUDNIE S DYCHOVKOU
13.00 Dychová hudba GRINAVANKA (SK)
14.30 Dychová hudba VESELÁ MUZIKA (SK)
16.00 Dychová hudba KAMARÁDI (CZ)
17.30 Dychová hudba HODRUŠANKA (SK)
19.00 Dychová hudba STŘÍBRŇANKA (Jana KociánováCZ)
Funny Fellows a  Zuzana Haasová

Ohodnoťte článok: