Futbalový kolotoč sa znova rozkrútil

August 2008 / Prečítané 2051 krát
   V auguste začal nový ročník futbalových súťaží. Pezinské mužstvá PŠC, GFC Grinava a Baník vstúpili do nich s odhodlaním dosiahnuť čo najlepšie umiestnenie. Zaujímalo nás, ako sa na majstrovské boje pripravovali a aké zmeny nastali v ich hráčskych kádroch a realizačných tímoch.
V PŠC úplne nový tím

   Futbalisti PŠC Pezinok skončili druholigovú púť neslávne, umiestnili sa na poslednom mieste a museli po roku súťaž opustiť. Po neúspechu pochopiteľne došlo k väčšiemu pohybu v hráčskom kádri i na trénerskej lavičke. Odišiel tréner Ladislav Hudec, ktorý zakotvil v Senici. Odišlo tiež sedem hráčov základnej zostavy (Andrej Kaniš, Marek Kuna, Juraj Kúdela, Milan Pastva, František Hadviger, Jaroslav Kamenský, Andrej Farkaš, Matúš Heribán). Preriedený káder doplnili: Michal Krpelan z Partizánskeho, Martin Bielený z Veľkého Krtíša, Štefan Maťaš – návrat z Rakúska, Martin Lettava, Tomáš Urík (obaja z dorastu Interu), Patrik Volf (FC Senec – DAC Dunajská Streda), Marko Lukáč, Tomáš Ižo (z dorastu PŠČ). Trénerský post obsadil Dušan Jacko s asistentmi Štefanom Maťašom a Patrikom Volfom.
   PŠC začal prípravu na III. ligu v domácich podmienkach začiatkom júla. Odohrali šesť prípravných zápasov – štyrikrát vyhrali, raz remizovali a raz prehrali. Zápasy ukázali niektoré pozitíva, ale aj veľa nedostatkov. V mužstve chýba stredná generácia hráčov, nie sú doriešené brankárske posty a chýba typický útočník zakončovateľ.
   Výbor FK sa snaží vytvoriť pre hráčov také podmienky, aby ich motivovali k dobrým výkonom a atraktívnou hrou pritiahli do hľadiska náročného pezinského diváka.
   Vstup do súťaže: doma s Bernolákovom 2:2, vonku s Lozornom výhra 1:0.

GFC sa oslabil, bude to  mať ťažšie

   GFC bol v minulom ročníku v III. lige nováčikom, preto jediným jeho cieľom bolo vyhnúť sa bojom o záchranu. To sa chlapcom znamenite podarilo, umiestnili sa na krásnom 6. mieste.
   „Hráči na vlastnej koži pocítili, aký je rozdiel medzi III. a IV. ligou. Museli sme upraviť tréningový proces, bolo treba tvrdšie pracovať. I tak sa ukázalo, že na niektoré mužstvá s neporovnateľným hráčskym potenciálom a ekonomickými podmienkami jednoducho nemáme. Šieste miesto pre nováčika bolo však veľkým úspechom,“ povedal nám prezident GFC Milan Košík.
   Po skončení súťaže však z mužstva odišli štyria kľúčoví hráči – Sebastián Tábora (na hosťovanie do Štvrtku na ostrove), Anton Kresánek (skončilo hosťovanie zo Svätého Jura), Patrik Kretter (hrá v Rakúsku), Martin Melíšek (skončil aktívnu činnosť). Prišli:Štefan Slezák (z hosťovania v Limbachu), Andrej Bojkovský (z hosťovania z Modry), Roman Kraus (z hosťovania z Limbachu), bratia Harnúšekovci a Filip Chyba z dorastu, Peter Žák z Dubovej. Hlavným trénerom je Vladimír Ženiš, pomáhať mu budú Dušan Černay a Imrich Nagy.
   Prípravu na nový ročník GFC začal 10. júla v domácich podmienkach. Odohrali päť prípravných zápasov, z nich 2 remizovali a 3 prehrali. Slabšie výkony vyplynuli aj z nekompletného zloženia mužstva počas letného dovolenkového obdobia. V GFC však neskrývajú, že po značnom oslabení mužstvo ťažko obháji pozíciu z minulého ročníka, veria,že sa im podarí tím v septembri posilniť.
   Vstup do súťaže: vonku s Ružinovom 0:3, doma s Trnávkou 0:1.

V Baníku plní očakávaní

   V Baníku Pezinok prežívali v minulej sezóne radostné chvíle. Cajlanským futbalistom sa mimoriadne darilo, súťaž vyhrali suverénne s 15 bodovým náskokom, premožiteľa našli len v dvoch dueloch. Oslavy boli veľké. Úspech vlial hráčom a ľuďom, ktorí okolo futbalu v klube robia, mnoho optimizmu. Všetci však vedia, že v IV. lige, kde postúpili, to už bude ťažšie. Aj keď očakávania sú veľké, nič nepreceňujú, na nových súperov sa starostlivo pripravujú.
 
 „Letnú prípravu na nový ročník sme začali 10. júla. Z doterajších dvoch tréningov v týždni sme prešli na tri, pretože vyššia súťaž už vyžaduje inú intenzitu tréningov. Chlapci však trénujú s chuťou. Odohrali sme tri prípravné zápasy, dva sme vyhrali a jeden remizovali. Vo vyššej súťaži by sme sa chceli umiestniť v prvej polovici tabuľky,“ povedal nám tréner Peter Valach.
   Úspešný kolektív zostal pohromade, odišiel iba brankár Martin Ondrovič. Na tento post prišiel Daniel Tahotný z Grinavy, do poľa získali dvoch mladých hráčov – Mareka Kabáta (odchovanec, hral dorasteneckú II. ligu v Senci), a Štefana Čechoviča (odchovanec, preradený z dorastu Baníka).

   Vstup do súťaže: vonku výhra v Gajaroch 1:0, doma so Svätým Jurom 3:0.
 
 (mo)
 

Ohodnoťte článok: