Hlavnú cenu získala Hodrušanka

August 2008 / Prečítané 2201 krát
Hlavnú cenu festivalu získala dychová hudba Hodrušanka  Tretí augustový víkend v Pezinku patril jednoznačne dychovej hudbe. Už po ôsmykrát sa pod Malými Karpatmi uskutočnil medzinárodný súťažný festival malých dychových hudieb Dychovky v preši. Ulice mesta už od piatku večera, po celú sobotu a v nedeľu doobeda žili koncertami festivalových hudieb. V nedeľu poobede v rámci hlavného programu sa súťažilo a zabávalo na nádvorí pezinského Zámku.

Hlavnú cenu festivalu získala dychová hudba Hodrušanka

   Hlavnú cenu na 8. ročníku medzinárodného festivalu malých dychových hudieb Dychovky v preši získala dychová hudba Hodrušanka z Hodruše-Hámrov. Ďalšie ocenenia si odniesli: Cenu za najlepší spevácky výkon, Cenu diváka a Cenu za najobľúbenejšiu skladbu – dychová hudba Textilanka z Trenčína; Cenu primátora Pezinka – dychová hudba Weidener Dorfmusik z Rakúska; Cenu za najlepší inštrumentálny výkon – dychová hudba Cementón z Banskej Bystrice; Cenu Vinea – dychová hudba Šidleňanka z Milotic u Kyjova (ČR) a Cenu nadácie Revia – dychová hudba Veselá kapela z Komárna. Hodnotila odborná porota pod vedením Adama Hudeca a diváci.Sólisti dychovej hudby Textilanka si „vyspievali“ Cenu za najlepší spevácky výkon. Okrem tohoto si trenčianska kapela odniesla i Cenu diváka a Cenu za najobľúbenejšiu skladbu.
   Okrem šesť súťažných kapiel v rámci hudobného podujatia vystúpilo ďalších sedem hosťujúcich hudieb (Grinavanka, Svätojurská, Častovanka, Veselá kapela zo Stupavy, Večerka z Moravy a Junior Brass Quintet), ktoré účinkovali na sprievodných koncertoch na rôznych miestach v meste.
   Festival sa vydaril. Pričinili sa o to účinkujúci hudobníci, organizátori na čele s Františkom Féderom, gestori podujatia, sponzori i skvelí diváci.
 
Sólisti dychovej hudby Textilanka si „vyspievali“ Cenu za najlepší spevácky výkon. Okrem tohoto si trenčianska kapela odniesla i Cenu diváka a Cenu za najobľúbenejšiu skladbu.
 
(mo)
 

Ohodnoťte článok: