Nezabudnuteľné vystúpenie Lucie Bílej

August 2008 / Prečítané 2110 krát
  Na pezinskom „amfíku“ sa vo štvrtok 14. augusta uskutočnil nezabudnuteľný koncert vynikajúcej českej speváčky Lucie Bílej. Bez nadsádzky bol to umelecký zážitok roka, ktorý sa bude len ťažko prekonávať. Možno bude silno konkurovať 2. októbra ešte Hana Hegerová. Ale to už bude v komornejšom prostredí. Na Lucii v amfiteátri bolo do tisíc návštevníkov.
   Opýtali sme sa riaditeľky Pezinského kultúrneho centra Ing. Ingrid Noskovičovej ako sa jej podarilo túto megahviezdu dostať do Pezinka, keď vieme, že koncertuje len na tých najväčších pódiách veľkých miest.
   „Mnohí moji kolegovia, riaditelia kultúrnych inštitúcií a koncertní manažéri sa ma tiež pýtali ako sa nám to podarilo. Koncert bol výsledkom našej dvojročnej snahy dostať Luciu Bílu do Pezinka. Je to výsledok kontaktov a diplomacie pri rokovaní so slovenským a českým manažérom. Pomohol nám aj rekonštruovaný priestor amfiteátra, pretože objekty v ktorých koncertuje musia spĺňať mnohé požiadavky. Príjemné bolo i to, že si vybrala ubytovanie v Pezinku. Je to veľmi milé a príjemné žieňa, ktorému sú cudzie hviezdne maniere. Mňa však potešilo aj skvelé pezinské publikum. Už dávno som nezažila také nadšenie a niekoľkonásobný „stending ovejšn“. Myslím si, že na tento koncert len tak skoro nezabudneme.“
 
(ra)

Ohodnoťte článok: