Softbalistky MaSK Pezinok po jari na 3. mieste

Júl 2008 / Prečítané 1913 krát
   Softballový klub MaSK Pezinok má v tomto roku zastúpenie v troch celoslovenských súťažiach, konkrétne v žiackej, ženskej a mužskej. V týchto kategóriách prebiehala aj príprava na jarnú časť súťaží.
   Už tretíkrát sa nám podarilo zorganizovať žiacky turnaj, a to za účasti siedmych tímov nielen zo Slovenska ale aj Českej republiky. Uskutočnil sa začiatkom marca vo Viničnom. Náš novo sa tvoriaci tím síce skončil na poslednom mieste, no deťom priniesol mnoho nových skúseností. Konečným víťazom sa stal tím z Ostravy, ktorý vo finalovom zápase porazil Topoľčany. Tretie miesto obsadilo Apollo Bratislava.
   Ženský tím sa v apríli zúčastnil na turnaji v Prahe, kde v konkurencii 14 tímov obsadil siedme miesto. V tom istom čase mužský tím bojoval na turnaji v Košiciach, kde pri účasti piatich tímov obsadil tretie miesto len horším skóre pri rovnakom počte bodov za DieHards Geneva a Crows Košice.
   Samotná jarná časť ligových súťaží sa začala koncom apríla. Žiacky tím zbiera skúsenosti, no podarilo sa mu zdolať niektoré z tímov v súťaži a v súčasnosti sa delí o štvrté miesto s Trnava Panthers A. Spestrením ligovej súťaže boli Majstrovstá Slovenska v T balle žiakov v Lieskovci pri Zvolene, kde náš tím obsadil šieste miesto.
   Ženský tím posilnený o juniorky účinkuje vo dvoch súťažiach. V slovenskej lige je momentálne na treťom mieste za Spiders Bratislava a Trnava Panthers, s ktorými odohral niekoľko vyrovnaných duelov. V moravskej lige je dokonca na druhom mieste za tímom z Frýdku Místku. V oboch ligách bude v jesennej časti bojovať v zápasoch play off, dúfame že až o tituly majstrov.
   Tím mužov bohužiaľ nenadviazal na turnaj v Košiciach a slovenskej lige nezaznamenal zatiaľ víťazstvo. V súčasnosti je na štvrtom mieste a nemá možnosť bojovať o titul v zápasoch play off.
   V týchto dňoch sa už hráči venujú oddychu alebo reprezentačným povinnostiam. Reprezentácia mužov, kde náš klub budú zastupovať Dušan Borbely, Jozef a Peter Fecko, Adam Šutta sa od 28.7. do 2.8. zúčastní na Majstrovstvách Európy v Dánsku. Juniorky Dominika Beraggová, Martina Havránková a Michaela Pavlačková sa od 10. do 16. augusta zúčastnia na Majstrovstvách Európy v Nemecku.
   Počas leta nás čaká ešte jedna príjemná povinnosť: organizácia 3. ročníka Pezinského softballového tunaja mužov s medzinárodnou účasťou, na ktorý sa veľmi tešíme a zároveň naň všetkých športových fanúšikov srdečne pozývame. Uskutoční sa cez víkend 16. a 17. augusta.
   Na záver by sme chceli poďakovať mestu Pezinok za poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta, nadácii Révia a Západoslovenskej energetike a.s. za poskytnutie grantu, ktoré nám pomohli pri zlepšení materiálového vybavenia našich tímov, prevádzke klubu a skrášlení ihriska a jeho okolia a ďalej všetkým, ktorí svojou aktivitou prispeli k chodu klubu.
 
 
Ing. Jozef Fecko, predseda klubu

Ohodnoťte článok: