Osem titulov majstra Slovenska pre kickboxerov

Júl 2008 / Prečítané 1730 krát
   V dňoch 20. – 22. júna sa v športovej hale UMB v Banskej Bystrici konali Majstrovstvá Slovenska v kickboxe mládeže a seniorov. Postup na šampionát si zo Slovenského pohára vybojovalo dvanásť pretekárov Karate-kickbox klubu Pezinok.
   Pezinčania ziskom 18 medailí (osem zlatých, päť strieborných a päť bronzových) dokázali, že náš klub patrí medzi najlepšie na Slovensku.
   V kategórii mládeže uspel Branislav Putec, ktorý sa stal majstrom Slovenska v semi kontakte do 52 kg. Juraj Hollan získal dve bronzové medaily (semi a light kontakt do 47 kg).
   Medzi dospelými dosiahli v konkurencii 164 pretekárov z 22 klubov Pezinčania tieto výsledky: Michal Sedláček získal dve zlaté medaily (full kontakt do 91 kg a light kontakt do 89 kg), Svatava Špániková získala tiež dve zlaté (semi a light kontakt do 60 kg) a do tretice dve zlaté vybojovala aj Zuzana Gregušová (light kontakt do 55 kg a semi kontakt open), ktorá k nim pridala aj druhé miesto v semi kontakte do 55 kg. Darilo sa aj Alexandre Horákovej, ktorá k titulu majsterky Slovenska v semi kontakte do 55 kg pridala druhé miesto vo full kontakte do 56 kg. Medailovú zbierku nášho klubu troma medailami výrazne doplnil Miloš Mihály (2. miesto light kontakt do 69 kg a full kontakt do 71 kg a 3. miesto semi kontakt do 69 kg). Ďalšie cenné kovy pridali Peter Stacho (2. miesto full kontakt do 75 kg), Marek Mistrík (3. miesto light kontakt do 89 kg) a Michal Bomba (3. miesto light kontakt nad 94 kg).
   Záverom môžeme poďakovať všetkým, ktorí sa na Majstrovstvá prebojovali a úspešne reprezentovali náš klub i mesto Pezinok.
 
 
(mh)

Ohodnoťte článok: