Cyklomaratón 2007 - vyše 700 kilometrov na bicykli

Júl 2008 / Prečítané 1663 krát
   Zo 45 účastníkov 6. ročníka Cyklomaratónu Pezinok 2008 dosiahlo cieľ – partnerské mesto Mladá Boleslav – 41 cyklistov z Pezinka a okolia. Tejto méte však predchádzala štvoretapová, vyše 500-kilometrová jazda cez západné Slovensko, Moravu a východné Čechy, počas ktorej museli účastníci občas siahnuť aj na dno svojich síl. To, že sa nevzdali, ocenili i českí hostitelia, vrátane primátora Mladej Boleslavi Raduana Nwelatiho, ktorý ich osobne prijal na tamojšej radnici.
   Okrem dobrého pocitu a množstva zážitkov získali pezinskí cyklisti možnosť spoznávať z bicykla i okolie partnerského mesta – Kokořínský důl, Český ráj a Máchovo jazero, vďaka čomu si pripísali do svojho maratónskeho denníka ďalších dvesto kilometrov. Celkove odbicyklovali vyše 700 kilometrov, čo je úctyhodné, najmä keď zoberieme do úvahy, že ide o výkony amatérskych cyklistov, pre ktorých je tento šport hobby.
Na tomto ročníku sa zúčastnili cyklisti vo veku od 17 do 69 rokov, oboch pohlaví (33% žien), dokonca i dvaja zdravotne postihnutí. Medzi účastníkmi boli živnostníci, úradníci, zdravotníci, manažéri, učitelia, dvaja poslanci mestského zastupiteľstva, lekár, právnička, dôchodcovia, dokonca aj mamička na materskej. Všetkých spája jedna vec – láska k cyklistike, ktorá im pomohla dosiahnuť každému svoj osobný a všetkým i spoločný cieľ.
Nemalú zásluhu na tom, že nakoniec všetko dobre dopadlo, majú aj sponzori, ktorí toto podujatie podporili. Boli nimi: Mesto Pezinok, firmy Stada, Corageo a Softline services. Mediálnymi partnermi projektu boli časopis Pezinčan, Pezinský podnikateľ a TV Pezinok. Aj touto cestou všetkým organizátori ďakujú za podporu.
 
 
(EL)

Ohodnoťte článok: