Čitateľská súťaž

Júl 2008 / Prečítané 1506 krát
   Redakcia Pezinčana v spolupráci s Mestom Pezinok a Pezinským kultúrnym centrom pripravili čitateľskú súťaž. Každý mesiac uverejníme dve otázky, odpovede na ne do určeného termínu zašlite na adresu: Redakcia PEZINČAN, Holubyho 42, 902 01 Pezinok, e-mail: pezincan@msupezinok. sk. Zo súťažiacich, ktorí správne odpovedali, vyžrebujeme jedného, ktorý získa vecnú cenu a vstupenku na kultúrne podujatie v Pezinku. Meno výhercu uverejníme vždy v najbližšom čísle Pezinčana. Odpovede na otázky z tohto čísla pošlite najneskôr do 8. augusta 2008.

Otázky:
1. V Pezinku sa v septembri uskutoční tradičné Vinobranie. Uveďte jeho presný termín a ktoré výročie Malokarpatských vinobraní si v tomto roku pripomenieme.


2. V auguste bude Pezinok dejiskom 8. ročníka Medzinárodného súťažného festivalu malých dychových hudieb Dychovky v preši. Uveďte tri organizácie, ktoré sú hlavnými organizátormi a termín, v ktorom sa festival uskutoční.

Správne odpovede na otázky z minulého čísla:
1. Naše mesto si v tomto roku pripomína 800. výročie prvej písomnej zmienky o Pezinku.
2. Vo štvrtok 14. augusta 2008 bude mať v pezinskom amfiteátri koncert česká speváčka Lucie Bílá.
Zo súťažiacich, ktorí správne odpovedali, sme vyžrebovali výhercu trička s pezinským motívom a vstupenky na koncert Lucie Bílej: Anna Precechtelová, Pezinok.
 
 
(r)

Ohodnoťte článok: