Memoriál Richarda Rétiho

Jún 2008 / Prečítané 1551 krát
  V nedeľu 8. júna sa uskutočnil v pezinskom Dome kultúry medzinárodný šachový turnaj Memoriál Richarda Rétiho. Išlo o open turnaj podľa pravidiel FIDE pre rapid šach a hralo sa švajčiarskym systémom na deväť kôl. Na podujatí sa zúčastnilo 115 šachistov zo Slovenska a Českej republiky.
   Prestíž a úroveň turnaja má neustále vzostupný charakter, čoho dôkazom je aj skutočnosť, že na druhom ročníku sa zúčastnili traja veľmajstri – Tomáš Petrík, Peter Velička a Tomáš Likavský.
   Po prvý raz sa spojili dovtedy paralelne fungujúci mládežnícky a profesionálny šachový turnaj do jedného podujatia a na kvalite sa to pozitívne prejavilo. Už teraz je stanovený termín nového ročníka na 7. jún 2009 a podľa prvých odoziev by účasť mala byť ešte kvalitnejšia. Ambíciou organizátorov bude posunúť sa opäť o krôčik ďalej a veríme, že turnaj sa zaradí medzi najlepšie šachové akcie svojho druhu na Slovensku.
Výsledky: hlavná súťaž – 1. Peter Michalík, ŠK Prievidza, 2. Pavel Zpěvák, ŠK Staré Mesto, ČR, 3. Tomáš Petrík, ŠK Modra, kategória žiaci – 1. Marcel Spaček, 2. Martin Kimerling, 3. Matúš Mackovič, kategória senior – 1. Jozef Přibyl, kategória ženy – 1. Karolína Pinterová.
 
 
Martin Hrubala