Suverénny postup Baníka do IV. ligy

Jún 2008 / Prečítané 4036 krát
  Futbalisti Baníka Pezinok suverénne vyhrali V. ligu Bratislava-vidiek s 15 bodovým náskokom pred druhými Budmericami. Konto súperov v 26 zápasoch zaťažili 79 gólmi, čo je v priemere 3 góly na zápas. Mali nielen najlepší útok, ale aj obranu, ktorá bola prekonaná iba 27 ráz. Počas celej sezóny našli dvakrát premožiteľa, v 20 zápasoch vyhrali a štyri razy remizovali.
   V poslednom zápase cajlanskí futbalisti hostili na svojom ihrisku súpera zo stredu tabuľky – Častú, nad ktorou vyhrali vysoko 9:1, keď domáci kanonier Kocian vsietil päť gólov!


Futbalisti a realizačný tím FK Baník Pezinok: stojaci zľava – Jozef Held – vedúci mužstva, Peter Valach – tréner, Ján Hollý – sponzor, Ľubomír Čech – prezident klubu, Štefan Bačík, Pavol Košút, Branislav Kocián, Milan Švarc – kapitán, Peter Barok, Tomáš Demovič, Peter Huska, Martin Ondrovič, Štefan Vulgan, Ján Gaži – asistent trénera, Karol Kováč – lekár; v podrepe zľava – Juraj Pajong, Florián Balint, Marek Grgáč, Martin Pohrebovič, Tomáš Bauer, Michal Guštafík, Peter Turek, Martin Miškovský. 

Kapitán MIlan Švarc preberá pohár za víťazstvo v súťaži   Dôvodov na radosť na konci súťaže bolo teda dosť, prišla aj veľmi pekná divácka návšteva. Na oslavy prišlo aj veľa Pezinčanov, z ktorých viacerí sa pochválili, že na futbale na Cajle boli niekoľkokrát. Potvrdzuje to, že aj malý futbal môže byť pre divákov zaujímavý, pravda pokiaľ ho aktéri na ihrisku hrajú so srdcom a zanietením.

Tréner Peter Valach prišiel po zápase o fúzy. Stavil sa s hráčmi, že súťaž nevyhrajú, a oni to dokázali. Mnohí sa pri holení trénerových fúzov zabávali, ale on túto stávku zrejme prehral rád...

   Diváci po zápase vďačne tlieskali. Ich miláčikovia sa tešili z krásneho pohára, ktorý im priniesli zástupcovia z Bratislavského futbalového zväzu, i medailí, ktoré im prišiel odovzdať primátor mesta Oliver Solga.
   Zverenci Petra Valacha po skvelom účinkovaní v okresnej súťaži postúpili do bratislavskej IV. ligy, skupina B. Na jeseň ich čakajú ťažší súperi, na ktorých sa chcú zodpovedne pripraviť. 


Tréner Peter Valach doterajšiemu účinkovaniu áčka povedal: ,,V ostatnom súťažnom ročníku sme mali náročný cieľ – postup do vyššej súťaže. Podarilo sa nám zohnať dve posily – brankára Tomáša Nemčeka a záložníka Petra Turka, ku ktorým sme preradili dorastenca Michala Guštafíka. Takto posilnený káder odohral celú súťaž. Postúpili sme a samozrejme už uvažujeme čo ďalej. Zháňame dve posily – útočníka a záložníka, ktorými chceme káder pre vyššiu súťaž rozšíriť. Naším cieľom je v 4. lige sa umiestniť do 5. miesta."
   Na tom, že sa cajlanskému futbalu darí, má veľký podiel aj nový výbor na čele s prezidentom klubu Ľubošom Čechom. Dôležité je tiež, že našli spriaznených sponzorov, ktorí im účinne pomáhajú. Teší i pomoc ,,fandov", traja z nich – Dušan Bauer, Ľubomír Moravčík, Patrik Malíšek – sa napríklad bezplatne starajú o ihrisko, ktoré je v takom stave ako nikdy predtým. 

 
(mo)