Urland: Bolo to úžasné!

Jún 2008 / Prečítané 1670 krát
  Býva síce v Modre, ale je odchovancom pezinského basketbalu. Tomuto športu sa venuje už 13 rokov a teraz sa dostavil veľký úspech v podobe zisku Slovenského pohára i titulu majstra Slovenska. ,,Znamená to pre mňa veľmi veľa, celý život hrám za pezinské farby, už od detstva a som rád, že toto moje snaženie nebolo márne, že sme získali najviac čo sa na Slovensku dá," vraví Richard Urland. Takýto úspech treba aj poriadne osláviť. ,,Oslavy samozrejme patria k tomu, boli výborné, oslavovali sme niekoľko dní. Mnoho šampanského, cigary, skrátka všetko čo k tomu patrí."
   A ako hodnotí 24-ročný študent Fakulty telesnej výchovy a športu práve skončenú sezónu?
   ,,Do ligy sme vstúpili skromne, ale keď sme sa oťukali a zistili sme, že máme na to hrať na špici tabuľky, začali sme hrať s ešte väčším srdcom a bojovnosťou. Veľmi nás povzbudil zisk Slovenského pohára, vtedy sme vedeli, že máme aj na titul. Kľúčom bolo, že sme doma neprehrali ani jeden zápas. Pomohli nám aj legionári, ktorí výborne zapadli do tímu. Pred finále nám prospelo, že sme mali čas na regeneráciu a oddych. Na Inter sme si verili, hoci začiatok série nebol jednoduchý. Potom sme už dokázali, že titul právom patrí do Pezinka. Hrali sme s chuťou, diváci nás perfektne hnali dopredu a naše víťazstvo bolo zaslúžené. Veľká vďaka patrí pezinským fanúšikom, titul sme získali aj pre nich."
   Z viacerých strán počuť, že ste boli super partia...
   ,,Môžem potvrdiť, boli sme vynikajúca partia. Vždy bola v kolektíve dobrá nálada. Hoci som hral prvý rok extraligu cítil som sa úžasne, aj keď sa mi nie vždy darilo. Podporovali sme sa navzájom, bolo to perfektné."
   Uvidíme Riša aj v budúcej sezóne v drese Skanska Pezinok?
   ,,Myslím, že áno, ak sa dohodneme. Začneme v auguste. Bude to tvrdá drina, ale už sa teším."
 
 
(pr)

Ohodnoťte článok: