Najmladší cajlanský richtár

Jún 2008 / Prečítané 1737 krát
  Pred piatimi rokmi sa rozhodla skupinka štyridsiatnikov na Cajle obnoviť tradíciu stavania mája. Pri tejto príležitosti, v snahe vzbudiť väčší záujem obyvateľov o dianie v bývalej obci, prišli na myšlienku, že z recesie si budú voliť svojho richtára, ktorý sa bude starať o prípravu niektorých podujatí v tejto časti mesta.
   Nápad sa prekvapivo ujal, a tak Cajlania si v tomto roku volili už piateho richtára. Po Marošovi Tretinovi, Ľubošovi Čechovi, Ľubošovi Hančíkovi a Márii Lichtnekerovej sa novým richtárom stal, zatiaľ najmladší kandidát, 27-ročný Zdeno Čech.
   Krátko po zvolení čakala mladého živnostníka a čerstvého otca dvojičiek, príprava Dňa detí. Na podujatie, ktoré organizovali na futbalovom ihrisku, prišlo veľa deťúreniec. Čakal ich bohatý program. Skauti pripravili zaujímavé súťaže, richtár vybavil a zafinancoval kolotoč, deti mali k dispozícii tiež dva živé poníky, poslanec František Varecha zabezpečil autoplošinu, aby sa účastníci mohli z výšky pozrieť na svoju ulicu a mesto. Akcia sa vydarila, organizátorov potešilo, že deti odchádzali domov veľmi spokojné.
   Cajlanského richtára čaká ešte príprava Anna bálu, zábavy na Cajlanských hodoch a na Mikuláša odovzdávanie darčekov pre detičky. Poslednou jeho úlohou bude v budúcom roku postaviť na Cajle máj, tak ako to robili aj jeho predchodcovia. Potom odovzdá ročné richtárske ,,vládnutie" inému adeptovi, ktorého spoločne starostlivo vyberú.
 
(mo)