V budúcej sezóne uvidíme pezinské futbalové derby

Jún 2008 / Prečítané 1589 krát
  Až do posledného kola bojovali futbalisti PŠC Pezinok o záchranu v 2. futbalovej lige skupina západ. Bohužiaľ, ich snaženie nebolo úspešné a zo súťaže vypadli.
   Aj keď sa v zimnom období udiali v PŠC zmeny, prišiel nový tréner i hráči, Čierny Peter zostal v rukách Pezinčanov. Nepomohlo im ani to, že z 2. ligy vypadlo iba posledné družstvo. Posilnené družstvo na jar štyrikrát zvíťazilo, šesťkrát remizovalo a päťkrát odišli naši hráči z ihriska porazení. Získali teda 18 bodov, čo je o 10 bodov viac ako na jeseň. Bohužiaľ, zrejme práve niektoré zbytočné remízy, ktoré boli spôsobené útočnou nemohúcnosťou, sú príčinou zostupu. Veď béčko Spartaka Trnava napokon získalo len o jeden bod viac. Za celú sezónu malo PŠC spolu s Topoľčanmi najviac remíz (11). Navyše Pezinčania inkasovali najviac gólov (50).
   V PŠC sa počas krátkej letnej prestávky budú musieť zamyslieť ako ďalej. Tréner Ladislav Hudec skončil svoje pôsobenie, k zmenám príde určite tiež v hráčskom kádri. Treba sa však zodpovedne pripraviť aj na nižšiu súťaž, 3. ligu, pretože v nej takisto budú ťažkí a nepríjemní súperi, ktorí sa budú na PŠC chcieť vytiahnuť.
   Medzi nich určite bude patriť minuloročný nováčik GFC Grinava. Futbalisti z mestskej časti Pezinka si od začiatku ročníka udržiavali miesto v kľudnom strede tabuľky a napokon obsadili konečnú 5. priečku so ziskom 36 bodov, čo je možno pri pomerne úzkom kádri aj menšie prekvapenie. Grinavania však hlavne doma odohrali veľa dobrých zápasov aj so súpermi z čela tabuľky.
   Pezinskí futbaloví fanúšikovia sa tak v budúcej sezóne môžu tešiť na atraktívne treťoligové derby medzi PŠC Pezinok a GFC Grinava.
 
(pr)

Ohodnoťte článok: