O Keramické trhy je stále väčší záujem

Jún 2008 / Prečítané 2813 krát
  Pred piatimi rokmi sa zopár nadšencov z Malokarpatského múzea v Pezinku a Cechu keramikárov rozhodlo pripraviť v našom meste Keramické trhy. Azda týchto ľudí spojil záujem viac propagovať keramikárske remeslo a produkty, keďže sa objavil akýsi útlm záujmu o túto profesiu a keramické výrobky.
   Od toho času sa konalo päť ročníkov Keramických trhov a podľa účasti keramikárov-predajcov i návštevníkov na tomto podujatí zaznamenávame neustály vzostup záujmu. Pokiaľ v prvom roku na trhoch prezentovalo svoje výrobky osemdesiat keramikárov zo Slovenska a Čiech, v tomto roku ich bolo raz toľko a zastúpenie malo sedem európskych krajín. Potešiteľne rastie i počet návštevníkov, ktorí prichádzajú nielen z Pezinka a blízkeho okolia, ale z celého Slovenska a zo zahraničia.
   Pezinské Keramické trhy sa stávajú teda stále väčším a vyhľadávanejším podujatím, z čoho majú organizátori iste radosť. Spokojnejší môžu byť aj predajcovia, ktorí i keď možno nerobia ešte veľké obchody, dávajú však o sebe vedieť a pomáha im to v orientácii, o čo majú spotrebitelia záujem.
   K skvalitňovaniu podujatia prispieva i stále bohatší kultúrny program a sprievodné akcie pre návštevníkov. Podujatie sa môže rozvíjať aj vďaka ideálnym priestorovým podmienkam a podpore mesta.
   Na organizácii tohtoročných Keramických trhov sa podieľali Malokarpatské múzeum v Pezinku, Cech keramikárov, Mesto Pezinok, Centrum voľného času a Pezinské kultúrne centrum.
   V budúcom roku sa trhy uskutočnia v termíne 12. – 14. júna.
 
 
Text a foto (mo)