Podpísali zmluvu o priateľstve

Jún 2008 / Prečítané 1856 krát
Spoluprácu potvrdili primátori záverečným podaním rúk – zľava: Kurt Leutsch, Oliver Solga a Miklós Sabó.Primátori Pezinka, Neusiedl am See a Mosonmagyaróváru


Spoluprácu potvrdili primátori záverečným podaním rúk – zľava: Kurt Leutsch, Oliver Solga a Miklós Sabó.

  V rámci Mestských slávností 14. júna sa uskutočnilo v historickej sieni Starej radnice slávnostné podpísanie zmlúv o pokračovaní partnerstva a spolupráce medzi mestami Pezinok, Neusiedl am See (Rakúsko) a Mosonmagyaróvár (Maďarsko). Za naše mesto zmluvu podpísal primátor Oliver Solga, za Neusiedl am See primátor Kurt Leutsch a za Mosonmagyaróvár primátor Miklós Sabó.
Na slávnostnom akte podpisu zmluvy sa zúčastnili delegácie partnerských miest.       Prvá zmluva o partnerstve medzi týmito stredoeurópskymi mestami bola podpísaná v júni 2000. Osem rokov je dosť dlhá doba na to, aby sa v praxi overili zámery a opodstatnenosť spolupráce. 


Na slávnostnom akte podpisu zmluvy sa zúčastnili delegácie partnerských miest. 


Všetci pri podpise novej zmluvy konštatovali, že vzájomné kontakty sú veľmi blízke, spolupráca sa neustále rozširuje a všetkým stranám prináša osoh a vzájomné obohacovanie sa. Preto sa rozhodli zmluvu o partnerstve predĺžiť i na ďalšie roky.
 
(mo)

Ohodnoťte článok: