Zlá sezóna vyvrcholila ôsmym miestom

Máj 2008 / Prečítané 1356 krát
   Volejbalistky extraligového VTC Pezinok nemajú za sebou práve najvydarenejšiu sezónu. Po minuloročnom zisku bronzových medailí zaznamenali v tomto ročníku ústup z pozícií a obsadili až 8. priečku. Nielen o príčinách tohto poklesu sme sa porozprávali s trénerom VTC Ladislavom Popelašom.
Tých príčin je dosť veľa. V prvom rade nové hráčky, ktoré prišli pred sezónou nenahradili adekvátne odchádzajúce hráčky, čiastočne aj vinou ich zdravotných problémov. Počas sezóny navyše dve hráčky zo základnej zostavy otehotneli a to už bola strata, ktorú sme nedokázali nahradiť. V neposlednom rade to boli problémy s halou a tréningovými priestormi. My sme vlastne nemali domáce prostredie. Trénovali sme kde-kade, v rôznych provizórnych podmienkach. Podávali sme tiež nevyrovnané výkony.
l Povedzte nám niečo k samotnému priebehu sezóny.
Celú základnú časť sme sa držali na 4.-5. mieste, pokazili sme však posledné zápasy a napokon sme obsadili 7. miesto. V skupine o 7. – 10. miesto sme väčšinou vyhrávali, ale nemalo to ten správny náboj, chýbala nám motivácia a bolo ťažké sa optimálne pripraviť na play off. Vo štvrťfinále sme narazili na Doprastav, v tom čase asi najlepšie družstvo u nás. Skúsili sme ich prekvapiť, bohužiaľ to nevyšlo a zostávajúce zápasy sme v podstate len dohrávali.
l Aké ponaučenia si z tejto sezóny v klube zoberiete?
Určite by sme nemali dopustiť, aby nastalo v kádri toľko zmien. Musíme si tiež lepšie vybrať a otestovať nové hráčky. V budúcej sezóne už budeme mať k dispozícii vlastnú halu, čiže tréningové a zápasové možnosti budú oveľa lepšie. Ale nájdem v tejto sezóne aj pozitíva. Určite je to kolektívny duch hráčok, ktoré ostali a majú chuť hrať v Pezinku aj naďalej. Potešilo ma aj zlepšenie domácej 17-ročnej Nemcovej, ktorá sa hlási aj do juniorskej reprezentácie.
l Viackrát ste spomínali problémy s halou VTC. Aká je situácia s ňou?
Hala by mala byť odovzdaná oveľa skôr ako sa predpokladalo, asi 15. júna. Upravovala sa jej výška, teraz má 8 metrov. Budeme však ešte musieť nájsť peniaze na palubovku, ktorú momentálny projekt nezahŕňa.
l Čo nám môžete v tejto chvíli prezradiť o budúcej sezóne? Aké zmeny nastanú v hráčskom kádri, realizačnom tíme a v klube?
Ja mám v najbližšom čase sedenie s vedením klubu a ak sa dohodneme na podmienkach, tak budem pokračovať, ale záujem tu určite je. Tie hráčky, ktoré dokončili sezónu ostávajú, odchádza len Maťašová. Určite musíme nájsť blokárku a druhú nahrávačku. Bola u nás na skúške 22-ročná hráčka z Poľska. Bola výborná a hodila by sa nám. Vedenie klubu s ňou rokuje o podmienkach. Prípravu na novú sezónu začneme 28. júla. Určite chceme zorganizovať aj 22. ročník známeho Pezinského strapca.
V týchto dňoch navyše prebiehajú rokovania o vstupe jedného sponzora do nášho klubu. Podľa toho ako skončia rokovania, budeme vedieť, s akým zámerom pôjdeme do ďalšej sezóny – či budeme stavať na mladých hráčkach alebo si budeme môcť dovoliť kúpiť aj skúsenejšie hráčky, možno aj zo zahraničia.
 
(pr)

Ohodnoťte článok: