Vínne trhy 2008: Koštovka najlepších vín

Máj 2008 / Prečítané 1889 krát
Z oceňovania najúspešnejších vinárov.   V tomto roku sa už po trinástykrát konali v našom meste Vínne trhy, podujatie, ktoré púta pozornosť mnohých vinárskych odborníkov a milovníkov najlepších vín. Návštevníci počas dvoch dní mohli degustovať vyše poltisícky vzoriek vín zo Slovenska a Čiech.
   Na začiatku organizátori už tradične odovzdali najúspešnejším vinárom ocenenia za ich skvelé produkty. Podrobnejšie sme o nich písali v minulom čísle. Stručne pripomenieme, že najúspešnejším vystavovateľom bola trnavská firma Mrva&Stanko, ktorá získala 2 Šampiónov (Chardonnay, r. 2007 a Cabernet Sauvignon, r. 2006, barrique, r. 2007) a Cenu ministra pôdohospodárstva za najlepšie hodnotené akostné víno s prívlastkom (Cabernet Sauvignon).
   O záverečné hodnotenie Vínnych trhov Pezinok 2008 sme požiadali predsedníčku organizačného výboru Ing. Oľgu Bejdákovú:
   ,,Podujatie dopadlo veľmi dobre. Boli sme spokojní s návštevnosťou, najmä v prvý deň bolo veľa ľudí. Samozrejme, pri takejto veľkej akcii sa zavše vyskytne aj nejaký problém. Tentoraz sa nám skoro minuli niektoré vyššie hodnotené vína. V budúcom roku budeme musieť žiadať od vystavovateľov väčšie množstvo súťažného vína."
   Neposuniete čas vyhlásenia výsledkov na neskoršiu hodinu? Aj tentokrát bolo na začiatku pomerne málo ľudí, chýbali tiež viacerí ocenení...
   ,,V tomto roku sme kvôli tomu posunuli začiatok akcie o hodinu neskôr. Je pravda, že vo vyššej návštevnosti sa to neprejavilo. Mohli by sme výsledky vyhlasovať aj večer, ale zo skúseností z iných podobných podujatí vieme, že vtedy je už v degustačnej miestnosti príliš hlučno a dekorovanie je nedôstojné."
 
(mo)

Ohodnoťte článok: