Festivalové autobusy obojsmerne

Máj 2008 / Prečítané 1390 krát
   Pohyb na trase medzi partnerskými mestami Pezinok a Neusiedl am See je stále intenzívnejší. Za prvých päť mesiacov tohto roka meral festivalový autobus túto cestu už šesťkrát. Pezinčania boli u južných susedov na dvoch koncertoch a dvoch vinárskych podujatiach – Jarné otvorené pivnice a Festival vína Burgenlandu. Rakúski partneri navštívili v Pezinku Vínne trhy a hudobný festival Ad Una Corda. V júni prídu ešte na Keramické trhy, Mestské slávnosti (14.6.) a divadelný festival Cibulák (27. – 28.6.).
   Bližšie informácie o projekte možno získať na MsÚ, odd. styku s verejnosťou, médiami a projektového riadenia, č. dv. 9, tel. 6901 102, e-mail: eva.lupova@msupezinok.sk alebo na www.pezinok.sk a www.pknet.sk .
   Jazdy festivalovým autobusom sú zamerané najmä na rozvoj kultúrnej výmeny medzi Pezinkom a Neusiedl am See a sú súčasťou projektu Múzy nás spájajú, ktorého garantom je Revia – Malokarpatská komunitná nadácia. Projekt je financovaný z prostriedkov Európskej únie, programu Interreg IIIA v partnerstve s Mestom Pezinok.
 
(EL)

Ohodnoťte článok: