Prípravy Cibuláku už finišujú

Apríl 2008 / Prečítané 1368 krát
   Áno, už je to 20 rokov, čo sa v posledný júnový víkend môžete zabávať, ale aj plakať, či zamyslieť sa na medzinárodnom divadelnom festivale Cibulák. Už dvadsiatykrát sa tohto roku zídeme pri oslave netradičného divadla, zábavy a radosti. Za tie roky ste mohli vidieť a mnohí z vás aj videli vyše 150 divadiel a viac ako 200 predstavení. Medzičasom mnohí z vás podobne ako náš Cibulák stihli dospieť. Aby sme predišli informačným šumom, zmätkom a drobným nedorozumeniam, chceme vás vopred informovať o novinkách a zmenách, ktoré sme pre vás pripravili.
   Jednou z najdôležitejších je časový posun. Cibulák bude síce tradične v posledný júnový víkend, ale nie tak ako v predošlých ročníkoch v piatok a sobotu, či štvrtok, piatok a sobotu, ale tohto roku po prvý raz v piatok, sobotu a nedeľu. Presný dátum je 27. – 29. júna 2008.
   Ďalšou zmenou je program, z ktorého sme vyradili večerné koncerty hudobných skupín. Zvažovali a dumali sme okolo toho skutočne veľa a vážne a namiesto hudby vám ponúkneme viacej divadla a nočné predstavenia. Tak ako každý rok budeme venovať veľa divadelného priestoru a času deťom. Hoci divadlo PIKI tohto roku na Cibuláku nevystúpi, ich dramatické a režisérske postupy si budete môcť vychutnať v iných predstaveniach, ktoré nám sami doporučili. Ďalšou pochúťkou pre deti ale aj dospelých bude najmladší z najstaršieho bábkarského rodu – Tóno Anderle z Banskej Bystrice s jeho tradičným Gašparkovým divadlom. Pre deti máme nachystaných aj veľa ďalších prekvapení, preto sme konanie festivalu rozšírili o nedeľné dopoludnie. Samozrejme, že prekvapenia nechystáme len pre najmenších divákov a ich rodičov, ale aj pre milovníkov divadla v strednom a vyššom veku. S mnohými divadlami sme ešte v jednaní, preto nechcem prezrádzať ich mená, či názvy predstavení. Určite vás však poteší pohybovo-tanečno-ohňová show, či nové predstavenia z exotického zahraničia. Veľký dôraz kladieme prirodzene na pouličné divadlá, ktoré budete môcť tohto roku stretnúť oveľa častejšie ako tomu bolo v minulosti.
   Čítajte pozorne nasledujúce čísla Pezinčana, sledujte pravidelne našu stránku www.cibulak.sk , a dozviete sa tie najčerstvejšie informácie z našej dielne.
   Verím, že sa na Cibuláku stretneme.
 
 Monika Čárska

Ohodnoťte článok: