Pezinská džudistická mlaď žne úspechy

Apríl 2008 / Prečítané 1481 krát
   Na marcových majstrovstvách Slovenska dorastencov v džude, ktoré sa konali vo Vranove nad Topľou, zažiarili pezinskí džudisti. Michaela Kucháreková nenašla vo váhovej kategórii do 44 kg premožiteľku a obhájila svoje minuloročné prvenstvo. Darilo sa aj Patrikovi Švábekovi, ktorý vo váhe do 45 kg získal striebro. V rovnakej váhovej kategórii získal bronz Jakub Klamo.
   Počas prvého aprílového víkendu sa v pezinskej Judo hale uskutočnili majstrovstvá SR juniorov. Aj tu sa presadili mladé pezinské nádeje. Vo váhovej kategórii do 81 kg sa v boji o titul stretli dvaja domáci pretekári – Matej Čupka a Adam Uherek. Lepšie si počínal Čupka, ktorý zdolal svojho oddielového kolegu na wazari. Vo váhe do 90 kg vybojoval bronzovú medailu ďalší domáci borec Michal Kukumberg. Aj na tomto šampionáte sa presadila Michaela Kucháreková, ktorá v kategórii do 48 kg obsadila druhú priečku.
   V Judo hale to naplno žilo aj v druhý aprílový víkend. Konala sa tam Medzinárodná veľká cena Pezinka v džude. Zúčastnilo sa na nej 246 detí zo šiestich krajín, ktoré štartovali v troch vekových kategóriách (mini deti – od 6 do 10 rokov, mladší žiaci – od 11 do 12 rokov a starší žiaci – 13 až 14 roční). Mladé pezinské nádeje dosiahli tieto výsledky:
 1. miesto – Andrej Naňo (mini, do 38 kg), Tomáš Štetiar (ml. žiaci, do 50 kg) a Patrik Švábek (st. žiaci, do 42 kg),
3. miesto – Matúš Fitoš (mini, do 22 kg) a Róbert Hotový (st. žiaci, do 50 kg).
 (jcp)
 

Ohodnoťte článok: