Na likvidácii požiaru sa zúčastnili aj hasiči z okolia

Apríl 2008 / Prečítané 1430 krát
 Na likvidácii požiaru v Glejovke sa podieľalo 28 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru z hasičských staníc Pezinok, Senec, Bratislava a Záchrannej brigády Malacky.
   V plnej miere sa prejavila dobrá spolupráca medzi jednotlivými záchranárskymi zložkami – hasičmi, zdravotníkmi, mestskou a štátnou políciou, ale i primátorom a orgánmi mesta.
   Ako nám povedal riaditeľ OR HaZZ v Pezinku pplk. Ing. Emil Moťovský, pri zásahu sa stretli s nezvyklou reakciou na ich záchranársku činnosť. Hasiči po príchode na miesto boli prítomnými Rómami napádaní a ohrozovaní nožmi. Počas hasebných prác hádzali do nich kamene, pričom jeden z hasičov bol zasiahnutý. Dôvodom vraj bolo, že nedobre hasia. Z toho dôvodu museli požiadať o asistenciu polície.
   Podľa riaditeľa požiar bol neskoro ohlasovaný na ohlasovňu požiarov. Jednoznačne bolo preukázané, že privolanie pomoci hasičov bolo vykonané až v treťom štádiu rozšírenia požiaru.
Preto všetky zúčastnené zložky si zaslúžia poďakovanie za kvalitne a profesionálne odvedenú prácu pri likvidácii rozsiahleho ohňa.
 
(em, mo)
 

Ohodnoťte článok: