Dni Mladej Boleslavi v Pezinku

Apríl 2008 / Prečítané 1503 krát
   Azda najdlhšie oficiálne partnerské kontakty medzi slovenským a českým mestom sú medzi Pezinkom a Mladou Boleslavou. Trvajú takmer šesťdesiat rokov, už viacero generácií obyvateľov oboch miest nachádza v nich nefalšovaný zmysel a obohatenie.

Detská súťažná dance party so Zdeňkom Vranovským.


   Začiatkom apríla sa konali v Pezinku Dni Mladej Boleslavi. Tieto každoročné podujatia sa konajú striedavo v obidvoch mestách. Ich organizačnými gestormi Primátori oboch miest.sú Pezinské kultúrne centrum a akciová spoločnosť Kultúra Mladej Boleslavi. Partnerské mesto sa tentoraz v Pezinku prezentovalo výstavou Boženy Klavíkovej (keramické obrazy), speváckym súborom Boleslav, detskou dance party Zdeňka Vranovského, divadelnou komédiou 1+1=3 v podaní divadelného súboru Větry a koncertom rockovej skupiny W.I.X. s Lubošem Odhánělem.
   Mesto Pezinok a Pezinské kultúrne centrum pripravili pre hostí zaujímavý program. Uskutočnili sa podujatia študentských parlamentov, návštevy keramičky Renáty Hermysovej v Grinave, Malokarpatskej knižnice, Mestského múzea, Galérie v Schaubmarovom mlyne, prehliadka mesta so sprievodcami, vystúpenie a beseda s členkami FS Obstrléze. Primátori oboch miest Raduan Nwelati a Oliver Solga využili stretnutie na výmenu Speváčky súboru Boleslavskúseností z práce samopráv.
 
(mo)Otvorenie výstavy B.Klavíkovej

Ohodnoťte článok: