Ocenení Pezinčania

Marec 2008 / Prečítané 1593 krát
   Akademická maliarka a grafička pani Katarína Vavrová získala významné ocenenie – Cenu ministra kultúry SR za svoju originálnu a pôsobivú umeleckú tvorbu, ktorá jej priniesla okrem iného mnohé domáce i zahraničné ocenenia. Autorke, ktorá žije a tvorí v Pezinku, zároveň vyšla aj reprezentačná publikácia o jej výtvarnej tvorbe. Blahoželáme.
   Oneskorene, ale o to srdečnejšie, blahoželáme aj nášmu spoluobčanovi, Ing. Júliusovi Oszlányimu, k udeleniu Ceny sultána Qaboosa, ktorú získal za multidisciplinárny vedecký prístup k riešeniu problému ochrany prírody. Pán Ing. Oszlányi je nielen významný vedec, ale aj náš expert a reprezentant Slovenska v mnohých medzinárodných organizáciách a tiež dlhoročný riaditeľ Ústavu krajinnej ekológie SAV.
   A do tretice blahoželáme k 60-tke Pezinčanovi Júliusovi Balcovi, spisovateľovi a literárnemu redaktorovi. Pri príležitosti jeho významného životného jubilea mu želáme veľa zdravia, inšpirácie a elánu do písania takých krásnych kníh, akými bola napr. jeho ostatná kniha poviedok.
 
(OS)

Ohodnoťte článok: