Pomôžu k záchrane hráči s ligovými skúsenosťami?

Marec 2008 / Prečítané 1476 krát
   Z posledného 16. miesta vstúpili futbalisti PŠC Pezinok do jarnej časti sezóny 2. futbalovej ligy, skupina západ. Boj o záchranu začali na pôde Topoľčian remízou 0:0, bod zo súperovho ihriska je isto povzbudzujúci.
   Príprava na jarnú časť sa začala 15. januára a prebehla v domácich podmienkach; na tréningy využívali umelú trávu v Národnom tréningovom centre v Senci i pezinské miniihrisko s umelou trávou. Po tréneroch P. Kučerkovi a V. Kinderovi prevzal družstvo od 4. februára skúsený kormidelník Ladislav Hudec.
   Pezinčania odohrali desať prípravných zápasov so striedavými výsledkami. Trénerom sa najviac pozdávali výkony v zápasoch proti Admire Viedeň a Dunajskej Strede, v ktorých družstvo zvíťazilo.
   Samozrejme, že posledné miesto v tabuľke nenechalo funkcionárov PŠC ľahostajnými a snažili sa posilniť družstvo, aby sa v náročnej súťaži udržalo. Z jesenného kádra odišlo desať hráčov – Kinder, Sedliaček, Kulifaj, Marek, Novák, Gyurász, Hrnek, Cintula, Frátrič a Rybár. Na ich miesta prišlo deväť nových hráčov – Heriban, Novotný (obaja návrat z hosťovania), Farkaš (z Rakúska), Kuna (zo Solčian), Genčúr (z Dun. Stredy), Kováčik (z Interu Bratislava), Rožník (FC Senec), Kamenský (hosťovanie z AS Trenčín) a Pastva (z Tatabánye). V kádri je teda  momentálne sedem hráčov, ktorí majú skúsenosti z najvyššej futbalovej súťaže.
   Tajomník PŠC Dušan Berzedi nám o jarnej časti povedal:
,,Cieľom klubu je pritiahnuť náročného pezinského diváka na štadión a samozrejme zachrániť sa v 2. lige. Bude to veľmi náročné, ale je v silách posilneného kádra tento cieľ splniť. Jarná časť bude veľmi ťažká, ako po stránke organizačnej, tak finančnej, lebo 2. liga je kvalitná súťaž, mužstvá sú dobre finančne zabezpečené a bude zložité sa im vyrovnať. Budeme musieť spojiť všetky sily a schopnosti, aby sme naše ciele, ktoré sme si dali, splnili."
 
(pr)
 

Ohodnoťte článok: