Športovcami roka Špániková a Mihály

Marec 2008 / Prečítané 1852 krát
Prijatie najlepších športovcov uplynulého roku.     V Obradnej sieni Mestského úradu v Pezinku vyhlásili vo štvrtok 6. marca najlepších športovcov a kolektívy nášho mesta za rok 2007. Milé podujatie usporiadala, ako je už tradíciou, Komisia športu pri Mestskom zastupiteľstve v Pezinku. Ocenenia športovcom odovzdávali primátor Oliver Solga a predseda komisie Justín Sedlák.
   Najlepšou športovkyňou Pezinka za rok 2007 sa stala kickboxerka Svatava Špániková, ktorej najväčšími úspechmi v minulom roku boli dve prvé miesta na majstrovstvách Slovenska a 8. miesto na majstrovstvách sveta. Druhé miesto obsadil tiež kickboxer Michal Sedláček, ktorý bol rovnako dvojnásobným majstrom Slovenska a na MS obsadil 9. miesto. Minuloročný najlepší junior, džudista Milan Randl, obsadil 3. miesto, čím bol ocenený jeho titul majstra Slovenska i účasť na MS a ME.
   Ďalší ocenení v kategórii seniorov (bez poradia):
   Karol Alföldy (džudo), Matej Čupka (džudo), Michal Fraňo (orientačná cyklistika), Zuzana Gregušová (karate), Alexandra Horáková (karate), Pavol Jurčík (džudo), Matej Pilka (orientačná cyklistika) a Štefan Turza (raketový modelár).

Kolektívy – seniori:
1. MBK Pezinok, 2. Judo club Pezinok, 3. VTC Pezinok.
   Medzi juniormi zvíťazil opäť kick-boxer Miloš Mihály, ktorý obsadil na ME 8. miesto a na ME 2. a 3. miesto. Druhým oceneným sa stal Richard Chrappa, orientačný cyklista, ktorý bol 20. na ME a získal titul majstra SR. Tretím najlepším juniorom v uplynulom roku bol vyhlásený Juraj Holan, ktorý sa venuje karate aj kickboxu. V roku 2007 získal titul majstra SR v karate a dve 2. miesta v kickboxe.

   Ďalší ocenení v kategórii juniorov (bez poradia): Ján Alexy (stolný tenis), Ivana Blahová (karate), Adam Borovský (karate), Adam Brat (stolný tenis), Lenka Jablonovská (orientačný beh), Branislav Pútec (karate), Marek Šikula (stolný tenis), Romana Štrbová (orientačný beh).

Kolektívy – juniori:
 1. Karate klub, 2. MBK Pezinok, 3. Klub orientačného behu Sokol.
 
(pr)

Ohodnoťte článok: