Schválili predaj pozemku na parkovisko

Marec 2008 / Prečítané 2074 krát
   Poslanci Mestského zastupiteľstva v Pezinku na svojom ostatnom zasadaní prerokovali aj podnikateľský zámer spoločnosti Vista real a Real Businnes v lokalite Moyzesova ulica (pred tzv. novou Slimáčkou). Schválili tiež predaj pozemku vo výmere 956 m2 na vybudovanie parkoviska za rekordnú sumu 4000 Sk/m2. Zámerom spoločnosti Vista real je na vlastnom pozemku, ktorý mimochodom nikdy nepatril Mestu, pred budovou bývalých Západoslovenských tehelní (dnes Allianz), vybudovať objekt nazvaný Panoráma centrum. Tento bol už pred niekoľkými rokmi prezentovaný aj verejnosti. Druhá spoločnosť, ktorá vlastní budovu tzv. novej Slimáčky, bude objekt nadstavovať o dve podlažia. Dnes je pred týmto objektom neudržiavaný rozjazdený trávnik. Mesto sa snaží získať aj ďalšiu (menšiu) časť tohto pozemku, na ktorom bola v minulosti záhradná reštaurácia Srdiečko. Jedná sa o zhruba 200 m2 v majetku štátu.
   Pri tejto príležitosti chceme vyvrátiť tvrdenie, ktoré sa objavilo v jednom médiu, že MsZ predajom pozemku konalo proti občanom. Už v roku 2003 dalo Mesto vypracovať štúdiu tohto parkoviska, na ktorom malo byť 32 parkovacích miest. Štúdia nebola realizovaná práve pre nevysporiadané majetkoprávne vzťahy. Zatiaľ tam bude až do vysporiadania spomínaného pozemku 24 parkovacích miest, ktoré budú verejne prístupné a zaplatia ich investori, ktorí prevzali aj projekt z roku 2003.
   Ďalším nedorozumením je tvrdenie, že sa uberú parkovacie miesta na Kollárovej ulici pri jej generálnej rekonštrukcii, na ktorú sme získali peniaze Európskej únie. Jej revitalizácia bude v prospech občanov, bude tam viac miesta pre zeleň a oddych, menej pre autá. Tento krok však vedie, podobne ako obmedzenie parkovania na Štefánikovej ulici v minulom roku, k redukcii automobilovej dopravy v centre smerom k vybudovaniu pešej zóny v strede mesta. Nemožno však už dnes úplne vylúčiť automobily z Kollárovej ulice, pretože by sme zamedzili zásobovaniu početných prevádzok.
   K výhradám čitateľa, ktorý spochybňuje vybudovanie veľkopredajne Billa v starom hoteli Grand len stručne: celé 90-te roky strašila v centre mesta hrdzavým plotom oplotená šedá, nefunkčná budova zastaraného hotela, ktorú majiteľ nechcel rekonštruovať. Predchádzajúci i súčasný primátor iniciovali rekonštrukciu a využitie tohto objektu Billou, ako i vybudovanie parkovísk v okolí na náklady tejto firmy. Dnešný stav občanom vyhovuje a v minulom roku tento obchod získal druhé miesto v ankete Najlepšia predajňa roka.
   V prípade nejasností alebo záujmu o vysvetlenie vzťahov a rôznych javov týkajúcich sa správy mesta sa môžu občania obrátiť na svojich poslancov alebo predstaviteľov mesta, od ktorých dostanú požadované informácie.
 
(OSVaM)