Už vyše roka sa stretajú a spievajú pesničky svojej mladosti

Február 2008 / Prečítané 2292 krát
   Ani sme sa nenazdali, je tu február, a naše Spievanky oslavujú prvé výročie svojho vzniku.
Autormi tohto projektu sú Eva Wengová a Ján Veselý. Podnetom na jeho realizáciu bola túžba umožniť ľuďom, ktorí majú radi ľudové pesničky, aby si ich mohli zaspievať a potešiť si nimi srdiečka. Našťastie pani riaditeľka Pezinského kultúrneho centra Ing. Ingrid Noskovičová má pochopenie aj pre tieto akcie a dala nám možnosť stretávať sa pravidelne koncom mesiaca v malom salóniku Domu kultúry a zaspievať si pesničky, ktoré sa pomaly vytrácajú z médií. Na našich posedeniach má svoje miesto aj poézia a dobré vtipy. Postupne sa k mojej heligónke pridávali aj ďalší muzikanti, ako napríklad hrou na akordeón Jožko Beničák, country muzika Trampské zvony – Darinka Kontárová a Ferko Mezey – gitara, Peťo Vlkolinský – kontrabas. Na klarinete nám občas príde zahrať Mirko Pisárik a na tamburínu Ivan Šmahovský. Všetci títo muzikanti dokážu účastníkov rozveseliť, rozospievať, rozosmiať a roztancovať. Pekným slovom i básničkou nás potešuje Anička Šavarová. Svojím viachlasným spevom nás príjemne prekvapili speváčky zo Základnej umeleckej školy Eugena Suchoňa v Pezinku. Zdá sa, že Spievanky si našli svoje miesto v kultúrnom živote Pezinka. Je potešujúce, že sa k nám pridávajú ďalší účastníci, a to aj z mladšej generácie. Medzi našich skalných, ktorí nevynechajú žiadne posedenie a dopredu sa tešia na ďalšie stretnutie, patria p. Vittková, Klempová, Orosová, Slámková, Šťastná, Adámková a mnohí ďalší.
   Hoci je náš Salónik malý, zmestí sa nás tam veľa. Preto radi medzi nami privítame ďalších muzikantov a priateľov peknej pesničky.
   Oznamy o termíne stretnutí sú pravidelne uverejňované v Pezinčanovi alebo týždeň pred podujatím na výveske pred Domom kultúry. Na záver želám Spievankám veľa úspechov do ďalších rokov. 
Ján Veselý
 

Ohodnoťte článok: