Pezinok víťazne v dueli s Dolným Kubínom

Február 2008 / Prečítané 2310 krát
Štafetu odštartoval primátor Oliver Solga.   V piatok 8. februára na pravé poludnie odštartovali primátori miest v Pezinku Oliver Solga a v Dolnom Kubíne Ivan Budiak 24-hodinovú plaveckú štafetu. Po prvýkrát išlo o duel dvoch miest v takomto maratóne. Cieľom pokusu bolo získať čo najviac účastníkov, ktorí po registrácii museli odplávať najmenej jednu dĺžku 25-metrového bazéna. Podmienkou platnosti tohto rekordu bolo tiež nepretržité plávanie vo vyhradenej plaveckej dráhe.

Štafetu odštartoval primátor Oliver Solga.


   V Pezinku sa konal tento rekord už po tretíkrát a jeho organizátorom bol Študentský parlament mesta. V roku 2007 sa na podujatí zúčastnilo 454 účastníkov, ktorí odplávali 66 650 m. V Dolnom Kubíne sa pustili do tohto rekordu po prvýkrát minulý rok a zapojilo sa do tejto netradičnej dvadsaťštyrihodinovky 389 plavcov, ktorí si na svoje konto pripísali 76 450 m.
,,Prvé hodiny v piatok svedčili o veľkom záujme verejnosti v oboch mestách. Lepší plavci si pridali aj viacej plavieb a v nočných hodinách sa začalo ukazovať, že víťazom duelu sa stane skúsenejší Pezinok. Do plaveckého rekordu sa tu zapojilo nakoniec 633 účastníkov. V Dolnom Kubíne ich bolo menej – 528," povedal nám Igor Svítok zo Slovenských rekordov.
Úspešná pretekárka plaveckého klubu Natália Zemková štartovala ako prvá.   V sobotu na obed to bolo jasné, presvedčil o tom aj mohutný prejav radosti všetkých prítomných na mestskej plavárni na oficiálnom vyhlásení výsledkov. Vavrín víťazstva a certifikát z Knihy slovenských rekordov získal Pezinok, ktorý vyšiel z duelu víťazne a polepšil si oproti roku 2007 o 179 účastníkov a tiež v odplávanej vzdialenosti o 1525 metrov. Certifikát odovzdal Igor Svítok primátorovi mesta Oliverovi Solgovi.
   Dolnokubínčania sa síce ukázali ako zdatnejší plavci a vylepšili svoj rekord v odplávanej vzdialenosti o 600 metrov a oproti Pezinku boli lepší o 8875 metrov, no v dueli zaostali.

Úspešná pretekárka plaveckého klubu Natália Zemková štartovala ako prvá.Najstarší plavci:

Pezinok – Alfréd Bollard (91 rokov)
Dolný Kubín – Ján Haško (71 rokov)
Najmladší plavci:
Pezinok – Terezka Verešvárska (ročník 2002)
Dolný Kubín – Tomáš Buša (ročník 2002)

   V Pezinku vyhodnotili aj NAJ originálnejšie plavky, NAJ nápaditejšie plavky, NAJ obetavejšieho účastníka, NAJ početnejšiu rodinu, NAJ rozvetvenejšiu rodinu a tiež najrýchlejších plavcov v štyroch kategóriách.

Najrýchlejší plavci na 50 metrov voľný spôsob:
do 10 rokov:
dievča – Romana Masárová 55,80 sek.
chlapec – Adam Brat 43,30 s.

Do štafety sa zapojilo aj veľa občanov, niektorí absolvovali viacero plavieb.Do štafety sa zapojilo aj veľa občanov, niektorí absolvovali viacero plavieb.


do 18 rokov:
dievča – Natália Zemková 31,12 s.
chlapec – Jakub Chalabala 29,41 s.
do 50 rokov:
žena – Klaudia Salmenová 34,26 s.,
muž – Jozef Šimo 27,57 s.

nad 50 rokov:
žena – Božena Mizerová 1 min. 5,44 s.
muž – Rudolf Teplanský 42,30 sek.
 
 Anna Križanová
 

Ohodnoťte článok: