Softbalisti z MaSK hodnotili uplynulý rok

Január 2008 / Prečítané 2196 krát
   Už tradične Vianočným večierkom vyhodnotili športovú sezónu 2007 v Malom softballovom klube (MaSK) Pezinok. Ten minuloročný sa konal 15. decembra v Kultúrnom centre a ako obvykle na ňom vládla výborná nálada. Po ňom sme sa porozprávali so sekretárkou klubu Andreou Mižurovou, ktorá nám prezradila viac o minulej softbalovej sezóne.
l Prezraďte nám najskôr ako sa umiestnili jednotlivé družstvá klubu v minulom roku.
– Najviac sa darilo mužom, tí obsadili 2. miesto v celoslovenskej súťaži. Ženy a žiačky sa umiestnili zhodne na 3. mieste, juniorky ostali bez medaile na 4. pozícii.
l MaSK Pezinok je už roky dodávateľom veľkého počtu hráčov a hráčok do rôznych slovenských reprezentácií. Ako to bolo minulý rok?
– Máte pravdu, naši členovia sa aj v minulom roku zúčastňovali na rôznych šampionátoch. Na mužských majstrovstvách Európy v júli 2007 v Belgicku Slovensko reprezentovali z nášho klubu Jozef Fecko, Peter Fecko a Dušan Borbély. Slováci na ME obsadili 5. miesto za štyrmi najlepšími európskymi tímami.
   Až šesť hráčok MaSK Pezinok štartovalo na ME žien A-kategórie – Mária Babkovič, Diana Gálisová, Silvia Gaštanová, Andrea Mižurová, Barbora Sládeková a Pavla Vojteková. Slovenky na ME splnili cieľ, skončili ôsme a udržali sa v A-skupine.

V akcii nadhadzovačka Dominika Beraggová (v popredí), kadetská reprezentantka SR.V akcii nadhadzovačka Dominika Beraggová (v popredí), kadetská reprezentantka SR.


   Dve hráčky reprezentovali aj na ME kadetiek (9. – 14. júla v Plzni). Dominika Beraggová a Martina Havránková prispeli svojimi výkonmi k 6. miestu Slovenska.
l Akými aktivitami žil váš klub okrem ligových súťaží?
– V minulom roku sme zorganizovali dva turnaje – halový turnaj žiačok, ktorý slúžil družstvám ako predpríprava na sezónu a Pezinský softbalový pohár, čo bol jediný mužský medzinárodný turnaj na Slovensku. Radi by sme sa tiež poďakovali Malokarpatskej komunitnej nadácii Revia, ktorá v roku 2007 podporila náš projekt Spoznajte nás. Jeho cieľom je vybudovanie prístupovej cesty k nášmu ihrisku v areáli ZŠ na Fándlyho ul., osadenie informačnej tabule a výsadba zelene.
   Určite zaujímavou a dôležitou informáciou je aj to, že predsedom klubu sa stal Ing. Jozef Fecko.
l Aké plány máte na rok 2008?
– V tomto roku chceme zorganizovať čo najviac medzinárodných turnajov, aby naši hráči získavali skúsenosti v zápasoch proti kvalitným súperom. Popritom je našou snahou spropagovať mesto Pezinok ako centrum Malokarpatského regiónu všetkým zahraničným účastníkom. Samozrejme, že sa budeme snažiť, aby naše družstvá vo svojich súťažiach dosiahli čo najlepšie výsledky.
 
(pr)
 

Ohodnoťte článok: