Prezentácia Pezinka na Slovakiatoure

Január 2008 / Prečítané 2068 krát
    V dňoch 17. – 20. januára sa uskutočnil v bratislavskej Inchebe 14. ročník medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu Slovakiatour. Pezinok sa prezentoval na ploche 35 m2 v spoločnej expozícii s partnerskými mestami Neusiedl am See, Mladá Boleslav, Mosonmagyaróvár a Izola. Ústredným heslom nášho stánku bolo Múzy nás spájajú. Táto myšlienka je totožná s názvom projektu, vďaka ktorému získalo Mesto Pezinok s Reviou – Malokarpatskou komunitnou nadáciou – prostriedky na financovanie rozvoja festivalového turizmu v slovensko-rakúskom prihraničnom regióne z európskeho programu Interreg IIIA. V našej ponuke na veľtrhu teda okrem iného boli kultúrne podujatia, hlavne festivaly, ktoré sú ideálnou príležitosťou pre vzájomnú spoluprácu.
Spoločný stánok Pezinka s partnerskými mestami na tohtoročnom Slovakiatoure.
Spoločný stánok Pezinka s partnerskými mestami na tohtoročnom Slovakiatoure.


   Počas štyroch výstavných dní sa návštevníkom predstavili pezinskí a neziderskí vinári (Víno Borik, Milan Skovajsa, Vinársky spolok z Neusiedl am See), mestský bubeník Dušan Petráš, keramikárka Renáta Hermysová (s ukážkami maľovania keramiky), harmonikár Janko Veselý, budúci kuchári a čašníci zo SOU na Komenského ulici. Informačný servis zabezpečovali Mestské informačné centrum a členovia Klubu mestských sprievodcov. Na podujatí mali premiéru dva nové prospekty – komplexný materiál o ponuke cestovného ruchu v meste s názvom Pezinok v troch mutáciách (angličtina, nemčina a slovenčina) a slovensko-nemecký Kalendár podujatí na rok 2008 Pezinok – Neusiedl am See a okolie.
   V rámci tohtoročnej prezentácie okrem spomínaného projektového zámeru predstavilo naše mesto nový logotyp Pezinka a tri významné jubileá – 800. výročie prvej písomnej zmienky o Pezinku, 100. výročie narodenia pezinského rodáka, hudobného skladateľa Eugena Suchoňa a 50. výročie organizovania malokarpatských vinobraní. Účasťou na Slovakiatoure sa oficiálne začali ich oslavy, ktoré budú trvať celý rok 2008 a vyvrcholia na septembrovom Vinobraní.
O expozíciu Pezinka a partnerských miest na veľtrhu bol veľký záujem. Prejavili ho návštevníci veľtrhu, ale aj viacerí politici, predstavitelia štátnej správy a samosprávy.
 
 
(EL)