V hľadisku sme v dojatí ani nedýchali

December 2007 / Prečítané 1392 krát
   Divadlo folklóru Radosť malo 1. decembra v Dome kultúry úspešnú premiéru folklórneho pásma Slovensko, kraj otcov, mám – kraj ty náš rodný. Program režíroval PaedDr. Kamil Baxa. Je zostavený z vlastných textov piesní na hudbu iných hudobných skladateľov a folklórnych piesní.
Premiérové vystúpenie Divadla folklóru Radosť s predstavením Slovensko, kraj otcov, mám – kraj ty náš rodný.   Znovu sme mali možnosť vidieť premiéru nového literárno-hudobného pásma Divadla folklóru Radosť. Precízny program bol naplnený láskou k domovine a k dedičstvu našich predkov, na čo v dnešnom uponáhľanom svete často zabúdame. Milé bolo, že vedľa seniorov sme na javisku videli mladých ľudí.

Premiérové vystúpenie Divadla folklóru Radosť s predstavením Slovensko, kraj otcov, mám – kraj ty náš rodný. 
   Krásne pesničky, riekanky a ľudová poézia pripomínali roky minulé, život našich predkov, ich ťažkú prácu v boji o život a jeho dôstojné prežitie. Program bol nabitý citovými zážitkami, v hľadisku sme v dojatí ani nedýchali. Vystúpenie obohatilo sprievodné slovo Anny Šavarovej.
   Myslím si, že program by malo vidieť čo najviac ľudí, najmä školákov, ale vo väčšej miere i široká verejnosť v Pezinku i okolí. Pozdvihlo by to vlasteneckú výchovu a národnú hrdosť.
   Želáme členom súboru Radosť veľa radosti a úspechov pri nacvičovaní ďalších programov. Už teraz sa tešíme na ich ďalšie vystúpenia. 
Mária Markeová
 

Ohodnoťte článok: