Orientátori si vybudovali nové klubové priestory

December 2007 / Prečítané 1983 krát
   Členovia Občianskeho združenia Klubu orientačného behu Sokol Pezinok veľmi ťažko znášali, že prišli po neférovom konaní džudistov o klubové priestory v Sokolovni na Hollého ulici. Niekoho by to natoľko znechutilo, že by so všetkými aktivitami skončil, oni sa zdravo nahnevali a začali kuť plány na výstavbu novej klubovne.
   Mesto im poskytlo na prechodné obdobie náhradné priestory v dome na Holubyho ul. č. 22. Vôbec teda nemuseli obmedziť svoju činnosť. Medzitým začali aj s prípravami na výstavbu novej klubovne. Prvým krokom bolo, že im mesto poskytlo pozemok v areáli amfiteátra. Zabezpečili vypracovanie projektu a vybavili stavebné povolenie.
  
,,Členitý a zarastený terén sme museli najskôr upraviť. S týmito prácami sme začali vlani 24. septembra. Tempo prác bolo nezvykle rýchle, za tri mesiace sme mali stavbu pod strechou. A to sme práce robili výlučne brigádnicky. Cez zimu až do marca sme robili interiér. Potom nasledovali práce vonku. Naše dielo sme skolaudovali 27. novembra v tomto roku," povedal nám Peter Fraňo, ktorý mal výstavbu na starosti. Na stavbe odpracoval okolo tisíc brigádnickych hodín. Nielenže výstavbu riadil, ale podieľal sa aj na murárskych, stolárskych a tesárskych prácach. Členovia klubu odpracovali na stavbe spolu 3000 brigádnickych hodín, niektorí 100, iní až 300 či 400. K najusilovnejším patrili Paľo Kebis, Michal Fraňo, Hanka Belešová. Ale skvelými pomocníkmi boli aj ostatní.
   Rozpočet na celú stavbu bol dva milióny korún. Keďže práce robili brigádnicky, náklady znížili na 800 tisíc. Tieto vynaložili na stavebný materiál. Časť prostriedkov mali svojich, ostatné im poskytli sponzori. Najštedrejšími boli Jaroslav Pijak, bývalý československý reprezentant v orientačnom behu a súčasný člen klubu, firma BRAMAC (poskytla im zadarmo škridľu), REVIA – Malokarpatská komunitná nadácia, Ing. Ľuboš Horňák, Miroslav Iro a Ľuboš Drahoš.
   Dielo sa podarilo dokončiť a dnes sú naň všetci právom hrdí. V lete ich navštívili zástupcovia viacerých klubov, mohli si nové priestory pozrieť a boli veľmi prekvapení, čo dokázali. Sú azda jediní v bývalom Česko-Slovensku, ktorí si svojpomocne vybudovali vlastné klubové priestory.
   ,,Teraz pôjde o to, aby sme lepšie podmienky pre náš šport v Pezinku ešte viac zúročili. Budeme robiť náborové akcie na školách s cieľom získať nových mladých pretekárov, ktorí budú reprezentovať náš klub a naše mesto. Privítame však každého, kto nám chce pomôcť a prispieť k obohateniu našej činnosti," – povedal nám na záver pri návšteve klubu P. Fraňo.
 
(mo)

Ohodnoťte článok: