Džudisti sa dočkali – majú titul

December 2007 / Prečítané 2053 krát
   Džudisti 1. JCP Pezinok už niekoľko rokov dokazujú svoju príslušnosť k slovenskej džudistickej špičke. Sú stálym účastníkom play-off, aj medailí získali neúrekom. Tá najcennejšia im však dlho unikala. Dočkali sa napokon v sobotu 1. decembra kedy v pezinskej Judo hale vyvrcholila tohtoročná najvyššia slovenská súťaž družstiev.
Pezinčania postúpili do play-off z 3. miesta po päťkolovej dlhodobej súťaži. Tú brali voľnejšie, stačilo im byť do 4. miesta aby postúpili. S o to väčšou vervou sa pripravovali na finále. Na pomoc si zavolali aj tri ukrajinské posily – Serhyia Drebota, Gennadia Bilodida a Oleksandra Nazarenka.
   V semifinále zdolali Pezinčania Duklu Banská Bystrica 5:2, body získali Alföldy, Drebot, Bilodid, Randl a Nazarenko. Naši borci s Duklou v uplynulých dvoch rokoch prehrali, o to bola teraz výhra cennejšia, najmä keď v jej kádri je niekoľko slovenských reprezentantov. V druhom semifinále Slávia Studenti Bratislava nedala šancu Martinu, ktorý porazila 5:2.
    V súboji o 3. miesto medzi Duklou B. Bystrica a Martinom sa zrodila remíza 3:3, na pomocné body zvíťazili Bystričania, ktorí sa radovali z bronzových medailí.
   Finálový súboj sa odohrával vo výbornej atmosfére, ktorú vytvorila zaplnená Judo hala. Pezinčania nastúpili proti bratislavskej Slávii STU. Súboj výborne rozbehol Karol Alföldy, ktorý vo váhovej kategórii do 60 kg zdolal 10:0 Poliaka, bojujúceho za Sláviu. Ďalšie body pridali Drebot a Bilodid. Milan Randl remizoval s Minárikom, takže napokon rozhodujúci bod získal pre 1. JCP Pezinok Nazarenko, ktorý porazil svojho súpera za pár sekúnd. Pezinskí džudisti zvíťazili vo finále 4:2 a stali sa tak prvýkrát majstrami Slovenska.
   S odstupom niekoľkých dní sme oslovili šéftrénera pezinských džudistov Jozefa Tománka st. a spýtali sa na jeho pocity po finále:
,,Samozrejme, že som bol po víťazstve veľmi šťastný, ale hneď mi to ani nejako nedošlo, že sme majstri. Až na druhý deň som si to naplno uvedomil a napadlo mi tiež, že môžeme ísť do Pohára majstrov. Je to však otázka peňazí, uvidíme či sa nám ich podarí zohnať."
l Akým spôsobom sa vám podarilo zohnať tri ukrajinské posily?
Veľa cestujem, keďže som reprezentačný tréner dorastencov a mám veľa kontaktov, takže som vyvinul aktivitu a podarilo sa zohnať týchto chalanov z Kyjeva.
l Ktorí ďalší chlapci sa pričinili o tento úspech?
Veľmi dobré výkony podávali Karol Alföldy, Adam Uherek, Matej Vinohradský, Milan Randl, Pavol Jurčík, Jozef Tománek ml., Martin Tománek a Rastislav Neu. Môj syn Jozef počas dlhodobej súťaže viedol družstvo niekedy aj ako tréner, keďže nie vždy som sa mohol kvôli reprezentačným povinnostiam zúčastniť na lige.
   Po vyvrcholení ligy pripravili organizátori posedenie pre zúčastnených, na ktorom Slovenský zväz juda ocenil najlepších džudistov za rok 2007. Najlepším dorastencom sa stal člen 1. JCP Matej Čupka a medzi mužmi obsadil 2. miesto Pavol Jurčík.
 
 (pr)

Ohodnoťte článok: