Pezinok na Slovakiatour

December 2007 / Prečítané 1438 krát
   Od 17. do 20. januára 2008 bude to najlepšie z ponuky cestovného ruchu nášho mesta presťahované do výstavného areálu Incheby v Bratislave. V hale B2, v stánku 301 na ploche 35 m2 predstaví Pezinok spolu so svojím rakúskym partnerským mestom Neusiedl am See najmä svoje top podujatia – festivaly. Prezentácia je súčasťou projektu cezhraničnej spolupráce Múzy nás spájajú, ktorého realizácia je financovaná z programu Interreg IIIA (t.j. zo zdrojov Európskej únie). Hlavným garantom projektu je Revia – Malokarpatská komunitná nadácia.
   V pezinskej expozícii bude prvý krát v takom veľkom rozsahu komunikovaný nový logotyp mesta a jeho aplikácia venovaná 800. výročiu prvej písomnej zmienky o Pezinku, resp. ďalším významným výročiam mesta v roku 2008 – 100. výročia narodenia pezinského rodáka hudobného skladateľa Eugena Suchoňa a 50. výročia organizovania malokarpatských vinobraní.
Pre záujemcov bude k dispozícii okrem Kalendára podujatí mesta Pezinka na rok 2008 aj spoločný Kalendár top podujatí Pezinok-Neusiedl am See. Súčasťou druhého menovaného materiálu, ktorý vyjde aj v nemeckej mutácii, bude i harmonogram ciest festivalového autobusu na vybrané podujatia v Pezinku, Bratislave, Neusiedl am See a ich okolí. 

(EL)

Ohodnoťte článok: