Úspechy bratislavských tanečníkov

Ľudmila Krasňanská / Október 2007 / Prečítané 3704 krát
Z tohtoročnej tanečnej súťaže. Foto (mo)   V tomto roku sa konala tradičná medzinárodná súťaž v štandardných a latinskoamerických tancoch Pezinský strapec o čosi skôr. Z dôvodov konania divadelného festivalu To najlepšie z českého humoru v Dome kultúry v Pezinku, museli termín tanečnej súťaže presunúť na sobotu 29. septembra. Organizátorom podujatia aj tentoraz boli Tanečné centrum Charizma a Klub spoločenských tancov Petan Pezinok.
   Na tohtoročnom 33. ročníku sa zúčastnili tanečníci zo Slovenska, Čiech, Poľska a Maďarska. Spolu súťažilo 74 tanečných párov. Slovenský pohár juniorov v STT i LAT vyhrali Dominika Chrapeková a Adam Brešťanský z tanečného klubu Extra Dance Team Welcome Trnava. Do finálovej časti sa prebojovali i reprezentanti domáceho Petanu – Nicole Marešová a Peter Kocourek, ktorí obsadili 6. miesto.
   V Slovenskom pohári dospelých v štandardných tancoch obhájili minuloročné víťazstvo Viktória Bolender a Karol Brüll (Uni-Dance Bratislava). V latinskoamerických tancoch uspeli Lucia Krnčanová a Jiří Hein (Uni-Dance Bratislava).
   V bodovacej súťaži kategórie dospelí B v STT obsadil pezinský pár Jana Andelová a Ján Zagora 4. miesto. V kategórii dospelí C v STT i LAT zvíťazili Silvia Krištofičová a Martin Hanúsek (Petan Pezinok).
   Galaprogramom sprevádzali Štefan Skrúcaný a vedúca súťaže Kvetoslava Štrbová.
   O krátke zhodnotenie podujatia sme požiadali K. Štrbovú:Preložený termín nebol pre nás vhodný, nevyhovoval tanečníkom ani divákom. Pocítili sme Vinobranie v Pezinku, veľké oslavy v Modre, v tú istú sobotu bol basketbal a ďalšie dve akcie v Pezinku, takže účasť bola oproti iným ročníkom nižšia. Myslím, že príjemným spestrením programu bol Štefan Skrúcaný, ale to nechám na posúdenie iným. O spokojnosti domácich i zahraničných tanečníkov svedčia e-maily po súťaži, v ktorých nám ďakujú za peknú súťaž, dobrú organizáciu, príjemnú atmosféru. Priznám sa, že to nebýva zvykom, takže nás to potešilo. Čo sa týka atmosféry na našich súťažiach, tak býva, naozaj, veľmi dobrá a účastníci spomínajú na príjemné prostredie."
Ľudmila Krasňanská

Ohodnoťte článok: